Наполи мачка на "Сан Паоло" и пак приближи Рома

Отборът на Наполи разби с 4:0 Ливорно под Везувий и продължава отличното си представяне от началото на сезона в Серия "А". За състава на Рафаел Бенитес се разписаха четирима различни голмайстори и "адзурите" отново са на две точки от лидера Рома. Южняшкото преследване ще намери своя пик в следващия кръг, когато "джалоросите" и неаполитанците ще кръстосат мечове на "Олимпико" във Вечния град.

Двубоят днес на "Сан Паоло" започна повече от добре за Наполи. Горан Пандев получи пас от Дрис Мертенс и без да му мисли опъна мрежата за 1:0. Това бе трети гол в кампанията за македонеца. В 26-ата минута Гьокхан Инлер покачи на 2:0. Този гол обаче тежи на съвестта на вратаря Франческо Барди, който реагира много слабо на далечния шут на швейцареца. В 41-ата минута нападателят на Ливорно Иносент Емегара бе близо до отбелязването на шедьовър. Страхотен изстрел от воле на тъмнокожия играч, в стила на Марко ван Бастен и Джанлука Виали, можеше да попадне в мрежата, но се спря в гредата.

След почивката домакините тотално смляха съперника си. В 54-ата минута Хосе Кайехон се разписа с нисък удар 12-13 метра, а в 83-ата минута Марек Хамшик отблизо опита да скъса мрежата на Барди - 4:0. След попадението капитанът на Наполи демонстративно оправи своята прическа, а малко по-късно бе заменен с младока Давиде Барити заради болежка.