Локо (Пд) диша във врата на лидерите след успех в Бургас

Отборът на Локомотив (Пловдив) надви с 1:0 Черноморец в Бургас в последен мач от 12-ия кръг на "А" група. Пламен Крачунов се разписа с глава в 3-ата минута, но при центрирането на Здравко Лазаров останаха сериозни съмнения за засада на бранителя.

"Черно-белите" вече са на 5-о място с 22 точки и изостават само с 3 от втория Литекс. "Акулите" остават в зоната на изпадащите - 12-и с 11 точки.

През първата част гостите създадоха повече голови положения като разчитаха предимно на контраатаки. За съжаление на треньора Александър Станков обаче до почивката той трябваше да направи две принудителни смени. Аласан Н'Дайе и Лазаров напуснаха терена заради травми. В 60-ата минута контузия получи и Константинос Казнаферис, който също излезе от игра.

Далеч по-голям късмет имаха "смърфовете" в самото начало на срещата. В 3-ата минута Електричката прати топката в наказателното поле след изпълнение на фаул, Крачунов изпревари отбраната в синьо и отбеляза. При подаването обаче имаше съмнения, че централният защитник е в положение на засада.

Този развой на мача позволи на пловдивчани да играят по-прибрано и пред тях се откриха куп положения след бързи атаки. В 10-ата минута Лазаров се възползва от грешка на вратаря Янко Георгиев и върна към Мартин Камбуров, но нападателят прати топката в аут. Малко преди почивката пък пробив на тарана отляво завърши с несполучлив опит за подаване към Електричката, който чакаше пред празната врата. Далечен удар на Казнаферис и неточно отиграване с глава на Камбуров също не позволиха на "черно-белите" да се оттеглят с по-сериозна преднина.

Най-добрата възможност за "акулите" пък се откри в 44-ата минута, когато Наджиб Амари се озова очи в очи с Йордан Господинов, но прати кълбото в тялото му. Домакините се отчетоха с още два изстрела на Амари и един на Лъчезар Балтанов.

По идентичен начин започна и втората част. 3 минути след подновяването на играта Дани Кики изведе в отлична позиция Крис Гади, но бившият футболист на Олимпик Марсилия шутира силно и високо над вратата.

След това бургазлии започнаха да атакуват повече, но до заключителните минути на срещата се отчетоха само с два неточни удара на резервата Милен Гамаков. Най-близо до изравняването домакините бяха след 88-ата минута. Първо Траян Траянов стреля опасно с глава, но Господинов плонжира и улови. Секунди по-късно опитният вратар спаси и изстрел на Амари.

При една от малкото си контраатаки през второто полувреме Камбуров можеше да реши спора, но не бе точен от няколко метра. Непосредствено преди последния съъдийски сигнал футболистите на Черноморец създадоха още едно меле пред вратата на гостите, но така и не успяха да стигнат до изравнително попадение.