Хамбургер ШФ избухна след дълго чакане (видео)

Закъсалият Хамбургер ШФ най-накрая показа класа, разгромявайки Нюрнберг с 5:0 като гост в среща от 8-ия кръг на Бундеслигата. Успехът е едва втори за отбора от Северна Германия, като благодарение на него той успя да се отлепи на 3 точки от изпадащите. Победата е дебютна за новия треньор Берт ван Марвийк, който преди седмица стартира с 2:2 срещу Айнтрахт (Франкфурт).

Капитанът Рафаел ван дер Ваарт откри резултата през първото полувреме с прекрасен ножичен удар в 17-ата минута. Не холандецът обаче беше звездата този следобед. Домакините играеха равностойно в продължение на един час, след което бяха смразени от младия нападател на съперника Пиер-Мишел Ласога. Преотстъпеният от Херта (Берлин) футболист наниза хеттрик в рамките на 7 минути и реши всичко. В 74-ата минута Толгай Арслан оформи разгромния успех на "Шпортферайн" с гол почти от центъра.

Нюрнберг продължава да няма победа и заема 16-то място. Тежкото поражение днес почти сигурно ще доведе до раздяла с наставника Михаел Вийзингер.