Монпелие съсипа Лион с пет гола

Монпелие разби с 5:1 Лион в мач от деветия кръг на Лига 1. Страхотен мач за южняците направи халфът Реми Кабела, който участва във всички попадения на тима си. Сам вкара два гола и подаде за другите три, които бяха дело на Виктор Уго Монтаньо на два пъти и Антони Муние. За "хлапетата" вкара Александре Лаказет.

Резултатът бе открит в 16-ата минута, когато Кабела се пребори за топката в наказателното поле и подаде към Монтаньо, който успя да я прати в мрежата. В самия край на първата част Кабела центрира от корнер и Муние с глава удвои. Веднага след почивката Лаказет намали за гостите, но скоро домакините получиха право до изпълнят дузпа и Кабела не сбърка. Малко по-късно отново халфът бе точен, след като бе изведен сам срещу Антони Лопеш. Последният гол падна в 68-ата минута, когато Кабела центрира перфектно към Монтаньо и колумбиецът с плонж вкара за 5:1. Малко преди края Лион остана и с човек по-малко, тъй като капитанът Максим Гоналон получи втори жълт картон.

След поражението Лион се смъкна до 14-о място с 11 точки. Монпелие има една повече и е на осмо място.