Лудогорец с наказателна акция на нивата в Гоце Делчев (видео)

Отборът на Лудогорец записа поредната си победа в родния шампионат. "Орлите" се наложиха с лекота над Пирин (Гоце Делчев) с 3:0 като гост в днешния мач от 12-ия кръг от "А" група. Наставникът на "орлите" Стойчо Стоев бе оставил на пейката голяма част от титулярите с Динамо Загреб при историческата победа с 3:0.

Лошата тревна настилка доста измъчи техничния тим на Стойчо Стоев, но въпреки това гостите пред всичките 90 минути диктуваха събитията на терена. Попаденията в днешната среща бяха дело на Христо Златински (43д.), Даниел Абало (45) и Марселиньо (86).

Домакините стартираха по-мотивирано срещата и първи стигнаха до голово положение. Пирин имаше на два пъти възможност да поведе в резултата, но Марио Близнаков и Веселин Марчев не бяха достатъчно концентрирани и не успяха да зарадват феновете по трибуните. Общо взето с това се изчерпаха ситуациите пред вратата на Иван Чворович.

В следващите минути не се случваше нищо интересно. Двата тима наблягаха на острите единоборства и играта в центъра, което до голяма степен бе нормално, предвид лошата тревна настилка, на която се проведе срещата.

Така се стигна до заключителните минути на първата част, когато Лудогорец вдигна темпото и се стигна до истинска вихрушка пред вратата на Абдиков.

Гостите от Разград създадоха първата голова ситуация в 40-ата минута. Роман Безяк напредна отляво, освободи се от опеката на защитник на домакините и стреля от удобна позиция, но право в ръцете на вратаря.

Минута по-късно Златински се впусна по лявото крило и стигна в близост до аутлинията, след което сложи кълбото на крака на Бакалов. Футболистът на гостите вместо да потърси ъгъла, стреля право в средата на вратата и логично не успя да намери целта.

Христо Златински все пак изведе шампиона на България напред в резултата в 43-ата минута. Националът се разписа от дузпа за нарушение срещу Димо Бакалов. В 45-ата минута Даниел Абало до голяма степен сложи точка на интригата. Александър Барт центрира и испанецът с глава вкара красив гол за 0:2.

През вторите 45 минути статуквото се запази и класата на Лудогорец отново каза тежката си дума. В 60-ата минута мачът бе белязан с куриозна ситуация. Националът Светослав Дяков получи жълт картон за разправия, независимо че бе на резервната скамейка.

В 73-ата минута Безяк се възползва от грешка в защитата на домакините и пресече върната към вратаря топка. Нападателят чукна кълбото преди излезлия напред страж Абди Абдиков и то попадна в краката на Абало, който от няколко метра не успя да уцели опразнената врата.

Осем минути по-късно Борислав Хазуров излезе сам срещу Чворович, чукна топката и падна на земята. Реферът прецени, че нападателят симулира и му вдигна жълт картон.

Няколко минути преди последния сигнал, Марселиньо майсторски се освободи от прекия си пазач и разстреля Абдиков за крайното - 0:3.

ПИРИН - ЛУДОГОРЕЦ 0:3

0:1 Златински 43 д.