Братовчедки се сблъскаха на финала в Албена

Българката Вивиан Златанова спечели международния турнир по тенис на червени кортове в Албена с награден фонд 10 хиляди долара. 15-годишната Златанова победи на финала братовчедката си и поставена под номер 3 Борислава Ботушарова с 6:3, 3:6, 7:6(5) в мач, в който двете си размениха по 11 пробива. Така Златанова заслужи първи трофей в дебюта си на финал в турнирите на ITF.

Тя взе първия сет и дръпна с 3:0 във втория, но след това Ботушарова спечели седем поредни гейма, за да изравни резултата. В решаващата трета част Златанова изоставаше с ранен пробив, но изравни за 4:4. При 6:5 Ботушарова сервираше за мача, но допусна пробив. Тайбрекът вървеше равностойно до 4:4 точки, след което Златанова поведе с 6:4 и успя да стигне до трофея при втората си възможност. Така тя си осигури 12 точки за световната ранглиста и 1568 долара от наградния фонд. Ботушарова пък заслужи 8 точки и 980 долара. Тя прекъсна серията си от девет поредни победи, след като през миналата седмица спечели първа титла на турнир от същия ранг във Варна.