"Канарчетата" летят високо във Франция

Отборът на Нант продължава с отличното си представяне в шампионата на Лига 1 и записа пета победа от началото на сезона. "Канарчетата" разбиха с 3:0 Евиан Тонон-Гайяр в мач от деветия кръг на надпреварата. Две попадения отбеляза голмайсторът на тима Филип Джорджевич, а едно добави защитникът Папи Джилободжи. Успехът прати Нант пето място в класирането с актив от 16 точки.

Новакът Гинган победи с 2:0 Рен в дербито на полуостров Бретан. Головете паднаха след почивката и бяха дело на Жереми Сорбон и Мустафа Ятабаре. Рен завърши с десет човека мача, след като нападателят Нелсон Оливейра получи два жълти картона. Гинган е с 11 точки на 13-о място, докато Рен е с една повече на десето.

Реймс успя да измъкне точка при визитата си на Валансиен. Принс Онианг откри в средата на първата част за гостите, а след почивката домакините тотално се пренесоха с половината на съперника в търсене на обрат. Вратарят на Реймс Коси Агаса обаче на няколко пъти спаси вратата си. Все пак в последната минута на мача стражът бе принуден на капитулира при удар на Елоге Енза Ямиси. Валансиен остава на дъното на класирането с едва четири точки, докато Реймс е осми с 12.