Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Класически Лил не даде шанс на Аячо

Отборът на Лил надигра категорично Аячо в домакинството си от 9-ия кръг във френската Лига 1. Домакините на стадион "Лил Метропол" тотално надиграха своя съперник и заслужено се поздравиха с класическия успех. Пап Суаре в 16-ата, Идриса Гай в 57-ата и Саломон Калу в 71-ата бяха авторите на трите гола в мача.

Лил доминираше в мача още от самото начало и в 16-ата минута след центриране от корнер Меди Мостефа не успя да играе с топката, която стигна до Суаре на далечната греда и той нямаше как да не отбележи за 1:0. В началото на второто полувреме домакините удвоиха преднината си. В 57-ата минута след хубава контраатака Калу изведе Гай, къойто със силен удар не остави шансове на Гийермо Очоя. В 71-ата минута и самият Калу записа името ис сред голмайсторите след като силен удар на Силвио Роделен бе избит от Очоя, но котдивоарецът от близо с глава довкара топката за крайното 3:0.

С тази победа Лил събра актив от 17 точки и заема 4-ата позиция, но е с равни точки с третия Олимпик Марсилия, който обаче е с мач по-малко. Аячо пък се намира на 17-ото място със 7 точки.