Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:3

Барса се позабавлява без Меси, Неймар блести (видео)

Шампионът Барселона записа осем от осем в Примера дивисион след успех с 4:1 у дома над Валядолид. Хави Гера (10) вкара първи за гостите от Кастийя и Леон, но попадения на Алексис Санчес (14 и 64), Чави Ернандес (51) и Неймар (70) зарадваха 64 659 зрители на "Камп Ноу". Бразилската покупка игра много силно и беше постоянна заплаха за гостите, като заслужаваше най-малко една дузпа, но беше ощетен.

Херардо Мартино заложи в атака на Неймар, Алексис Санчес и Кристиан Тейо. Бразилецът бе на върха на атаката в отсъствието на контузения Лионел Меси. Алекс Сонг и Сеск Фабрегас попаднаха в стартовия състав за сметка на Серхио Бускетс и Андрес Иниеста.

Каталунците очаквано натиснаха съперника и в резултат получиха няколко ъглови удара в началните минути. В осмата минута Алексис намери Сеск Фабрегас, който фронтално от 15 метра стреля нескопосано. В десетата "блаугранас" получиха дежурното си попадение от статично положение. Патрик Еберт центрира от корнер, а Хави Гера с глава насочи в далечния ъгъл - 0:1.

В 12-ата Марк Бартра изстреля бомба от 28 метра, но Диего Мариньо изби. В 14-ата Санчес вкара превъзходно изравнително попадение. Чилиецът шутира мощно от 18 метра, намирайки горния близък ъгъл. В 16-ата Тейо пропиля нарисуван гол. Неймар свърши прекрасна работа - освободи се от съперник и изведе Тейо сам срещу вратаря, но номер "20" не показа умения. В 18-ата Еберт беше изпуснат, но стреля неточно със задна ножица. В 27-ата Неймар беше изведен отдясно на нападението в наказателното поле, но не намери пролука до Мариньо.

В 31-вата 57-милионният бразилец явно беше посечен от Карлос Пеня в наказателното поле, но съдията Фернандо Тейшейра Витиенес замълча. Само минута по-рано номер "11" пак падна за дузпа, но при по-сълнителна ситуация, при която по-скоро нямаше нарушение. Неймар определено се чувстваше малтретиран от противниците и често падаше на земята. В 39-ата Алексис беше изведен отдясно, но опасното му центриране не намери получател. В 42-рата от дъгата Сеск шутира технично в ръцете на Мариньо.

В 47-ата Неймар си спечели фаул, но изпълнението му не беше достатъчно точно - на метър от гредата. В 51-вата "Камп Ноу" се зарадва на попадение от крака на капитана Чави. Неймар подаде наляво към Тейо, който подаде към дузпата, където "шестицата" технично насочи по земя. В 58-ата Тейо показа технически способности с фалцов изстрел от 25 метра, завършил в горната греда. В 62-рата Неймар и Чави разиграха много ефектно, но малко не стигна.

В 64-ата сякаш интригата изчезна след трети гол в мрежата на Мариньо. Добра преса на Даниел Алвеш в центъра хвана неподготвена защитата на "бяло-виолетовите". Чави потърси Неймар, който изведе голово Алексис, а "деветката" показа, че е в много добра голова форма, реализирайки четвъртия си гол в Ла Лига. В 70-ата чилиецът приятелски подаде на Неймар вместо да стреля за хеттрик. Номер "11" овладя на дузпата и насочи в левия ъгъл - 4:1.

В 76-ата Неймар отново бе в центъра на кадъра. Бразилецът отново поиска дузпа, като сякаш такава пак имаше. Витиенес продължи твърдо да пренебрегва бразилския стрелец. В 79-ата Тата Мартино пусна Серхио Бускетс и халфът застана в центъра на защитата.

Барселона продължава да върви нагоре с най-успешния старт в историята си. Временно каталунците дръпнаха на колидера Атлетико Мадрид, който играе утре. Предстои двуседмична пауза поради мачовете на националните отбори.

Снимки: Getty Images/Guliver