Рилски спортист победи Черно море Порт Варна в контролна среща

Мъжкият баскетболен отбор на Рилски спортист (Самоков) победи Черно море Порт Варна с 92:85 точки в контролна среща, която се игра в "Арена Самоков".

Това е втора победа в приятелски мач за възпитаниците на Росен Барчовски, които снощи се наложиха над македонския Лирия с 84:71 точки.

Варненци започнаха по-добре и поведоха след първата четвърт - 16:10. Домакините успяха да стопят разликата до почивката и да изравнят - 42:42. Те взеха аванс в средата на третата част и успяха да го задържат до края на двубоя.

Йордан Бозов вкара 14 точки за Рилски спортист, Еван Раванел добави 13 точки, а с 12 точки се отчете Остън Калхун.

За Черно море с 12 точки завърши Александър Андреевич, с 10 точки - Симеон Илиев, а 12 точки вкара Асен Великов.