Лукойл с първа победа на турнира на остров Крит

Българският шампион Лукойл Академик победи гръцкия Паниониос със 75:74 (45:30) във втория си мач на турнира "Петрос Икономакис" в Ретимно на остров Крит. След вчерашната загуба от гранда Панатинайкос, днес "студентите" от Правец се поздравиха с победата срещу Паниониос. Лукойл започна силно и методично увеличаваше разликата в точките, която достигна до 15 точки на почивката - 45:30.

В последната четвърт гърците се върнаха в мача и в последните секунди изравниха за 74:74. Девин Уайт вкара фаул 2,5 секунди преди края и донесе победата на Лукойл Академик. Аландо Тъкър бе най-резултатен за победителите със 17 точки, Девин Уайт добави 16, а Божидар Аврамов - 14. В последния си мач от турнира утре Лукойл Академик ще играе с домакина Ретимно.