Ливърпул размаза Кристъл Палас за едно полувреме и поведе в класирането (видео)

Тимът на Ливърпул поведе в класирането на Висшата лига, след като записа пета победа в шампионата след 3:1 над Кристъл Палас на своя "Анфийлд". Възпитаниците на Брендън Роджърс направиха фантастично първо полувреме, в което поведоха с 3:0, а пропуснаха още няколко възможности да отбележат още голове във вратата на Хулиан Сперони. "Най-опасната двойка в нападение", както я описа Роджърс - Луис Суарес и Даниел Стъридж, отново наказа съперника, като и двамата нападатели на мърсисайдци се разписаха за 2:0, а Стивън Джерард направи резултата класически от дузпа в 38-ата минута.

Резервата на гостите Дуайт Гейл вкара почетното попадание за "орлите" в 78-ата минута, след като ударът му рикошира в тялото на защитник на домакините и изненада Миньоле. Въпреки това нищо не можеше да помрачи празника на трибуните на "Анфийлд", като феновете изпратиха с бурни аплодисменти своите любимци след втория им пореден успех в шампионата, изкачил отбора на върха в класирането.

Луис Суарес откри резултата за домакините в 13-ата минута на двубоя от почти паднало положение, след като комбинира отлично с Хосе Енрике в наказателното поле на гостите и въпреки че загуби равновесие, успя да прати топката покрай плонжа на Сперони и да открие резултата за Ливърпул.

Само четири минути по-късно неговият партньор в атаката на домакините Даниел Стъридж не остана по-назад и също опъна мрежата на гостите с прекрасно изпълнение. Английският национал буквално развинти Деймиън Дилейни в наказателното поле и от много малък ъгъл препарира Сперони за 2:0 с удар към далечната греда. Отличната игра на домакините продължи и пропуски пред вратата на лондончани направиха отново Стъридж и Джордън Хендерсън. Изключително положение не успя да реализира нигерийският национал Виктор Моузес, който сам на празна врата не успя да уцели рамката само от 2-3 метра пред голлинията, след като топката се отби в бедрото му и срещна горната греда.

В 38-ата минута Рахим Стърлинг бе съборен в наказателното поле и Стивън Джерард от бялата точка не сгреши за 3:0. Това попадение успокои доста футболистите на Брендън Роджърс и те намалиха оборотите, като след почивката техният мениджър получи възможност да направи и промени в своя състав. Това обаче даде възможност на Кристъл Палас също да се разпише чрез резервата си Дуайт Гейл, реализирал втория си гол през сезона.