Рома разтърси "Меаца" и е на седмото небе (видео + галерия)

Приказката на Рома продължава! "Вълците" се поздравиха със седма поредна победа в седмия кръг на италианската Серия "А". Столичани надиграха с 3:0 Интер, при това на стадион "Джузепе Меаца" в Милано. По този начин футболистите на Руди Гарсия нанесоха първо поражение на "нерадзурите" в италианския шампионат от началото на сезона. Рома е едноличен лидер в класирането с 21 точки, а Интер е четвърти с 14. В неделя пък предстоят още два страхотни мача: Ювентус - Милан и Лацио - Фиорентина.

Крайният резултат в сблъсъка на Интер и Рома бе оформен още през първото полувреме. Франческо Тоти откри резултата в полза на "джалоросите" в 18-ата минута. Интер отговори скоро след това - в 25-ата минута, когато Фреди Гуарин удари греда със страхотен далечен шут. В 40-ата минута отново Тоти опъна мрежата зад Самир Ханданович, този път от бялата точка. Дузпата бе отсъдена за нарушение на Алваро Перейра срещу Жервиньо. В 44-ата минута Алесандро Флоренци направи резултата 0:3 след бърза контраатака на "вълците".

В 79-ата минута Рома остана с 10 души на терена заради червен картон на Федерико Балдзарети, но това не помогна с нищо на домакините и Рома продължава с невероятното си представяне от началото на сезона. Преди старта на настоящия шампионат "вълците" никога не бяха започвали с 5 поредни победи, а ето, че сега те вече имат цели 7.

Двата тима започнаха в доста бързо темпото и първата по-сериозна опасност за една от двете врати бе в 11-ата минута. Алжирският халф на Интер Слити Тайдер получи топката пред наказателното поле на Рома и отправи опасен изстрел, но вратарят Морган Де Санктис стабилно спаси. В 17-ата минута пък опитният аржентинският халф на гранда от Милано Естебан Камбиасо опита далечен изстрел, но не уцели вратата.

Минута по-късно резултатът бе открит от столичани. Жервиньо пусна леко топката към връхлитащия Тоти и капитанът на "вълците" с мощен шут пред дъгата на наказателното поле изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на безпомощния словенски страж Самир Ханданович.

В 24-ата минута направилият много силен мач за тима от Вечния град Жервиньо нахлу в наказателното поле на "нерадзурите" и се подготви да нанесе голов удар с левия крак, но бразилският бранител Жуан Жезус направи решаващ шпагат в последния момент и попречи на котдивоарския нападател да стреля. Секунди по-късно пък Интер бе много близо да изравни резултата. Колумбийският халф Фреди Гуарин изстреля истинска бомба към вратата на Рома, но топката се отби от гредата, като Де Санктис успя само да изгледа кълбото. Минута по-късно стражът на Рома трябваше да се намесва решително, този път след удар с глава на Рики Алварес. Де Санктис се намеси стабилно и закова топката в ръцете си. "Нерадзурите" обсадиха вратата на столичани в тези минути и в 31-ата минута получиха шанс да изпълнят фаул от съвсем нелоша позиция, но Тайдер стреля встрани от целта.

В последните минути Рома изригна и отбеляза нови два гола във вратата на Ханданович. В 39-ата минута Жервиньо проби отдясно, но бе фаулиран и падна в наказателното поле на "нерадзурите" от уругвайския халф-бек Алваро Перейра. Въпреки че останаха съмнения дали нарушението действително е било извършено вътре в наказателното поле, съдията Паоло Талявенто посочи бялата точка - дузпа за Рома! Тоти изпълни безкромисно 11-метровия наказателен удар и удвои аванса на гостите в резултата със своя гол №230 в Серия "А".

В 44-ата минута Рома поведе с 3:0 след светкавична контраатака, започнала с ъглов удар пред вратата на "джалоросите". Тоти показа много технична игра пред собвственото наказателно поле и успя да подаде майсторски на Кевин Строотман. Холандският халф бързо напредна в половината на домакините, чукна топката към намиращия се вдясно от него Алесандро Флоренци и юношата на Рома с прекрасен изстрел изпрати кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Ханданович.

Две минути след почивката влезлият в игра за Интер веднага след паузата на мястото на Перейра Мауро Икарди застраши вратата на Рома, но ударът му бе блокиран от бранител в бял екип. Секунди след това пък Флоренци бе близо до нов гол за Рома, но младият халф-нападател не успя да реализира второто си попадение в двубоя, след като Ханданович спаси удара му от въздуха.

В 57-ата минута бразилският ветеран Родриго Тадей смени получилия травма босненски халф Миралем Пянич в състава на Рома, а в същия момент Матео Ковачич влезе в игра на мястото на Слити Тайдер за Интер.

В 66-ата минута се стигна до любопитна ситуация в наказателното поле на Рома. Защитникът Андреа Ранокия успя да вкара топката с глава в мрежата зад Де Санктис, но реферът Талявенто отсъди фаул в атака на бранителя. След като попадението бе отменено футболистите на Интер сякаш съвсем се обезкуражиха и изглеждаха примирени до края на двубоя.

Наставникът на Интер Валтер Мадзари пусна в игра 20 минути преди края опитния аржентински нападател Диего Милито, но това не помогна на "нерадзурите". В 73-ата минута Жервиньо се откъсна напред и се озова очи в очи с Ханданович, но не успя да преодолее словенския страж, който изби удара му в корнер. В 75-ата минута пък левият бек на Рома Федерико Балдзарети върна много рисковано топката с глава на Де Санктис, който успя да улови кълбото миг преди играча на Интер да го открадне.

В 79-ата минута Балдзарети получи втори жълт, съответно червен картон за грубо нарушение срещу Рики Алварес и остави Рома с 10 души на терена в заключителните минути. Френският наставник на "джалоросите" Руди Гарсия реагира незабавно и пусна в игра младия бразилски ляв бек Додо на мястото на 37-годишния Тоти. Малко преди това пък бразилският халф Маркиньо бе заменил автора на третия гол за Рома Флоренци.

В последните минути мачът просто се доиграваше и резултатът остана непроменен - 3:0 за намиращия се вече на седмото небе след седмата си поредна победа в Серия "А" тим на Рома.