И Берое взе своето от Любимец

Отборът на Берое надви с 2:1 Любимец като гост в среща от 12-ия кръг на "А" група. Давид Каядо отбеляза в 9-ата минута, а в 30-ата минута същото стори и Елио Мартинс. Диян Вълчанов върна едно попадение за домакините в 85-ата минута.

С успеха старозагорци прекъснаха серията си от две поредни загуби и вече са 8-и с 15 точки. Новакът в "А" група пък продължава да се срива неудържимо в класирането и с поредната си загуба падна до 9-о място с актив от 13 точки.

Носителят на Купата на България започна по-добре и успя да предреши изхода на срещата в първия половин час. В 9-ата минута Каядо направи хубав пробив отляво и с удар от над 20 метра не остави шанс на Радослав Рашков.

В 30-ата минута Иво Иванов засече с глава центриране от корнер, стражът на Любимец не реагира убедително и от няколко метра Мартинс довкара за 0:2.

В 74-ата минута гостите имаха претенции за дузпа за нарушение на Рашков срещу Мартинс, но съдията Радан Мирянов прецени, че няма причина да посочи бялата точка.

В 85-ата минута домакините успяха да се върнат в мача. Самир Аесс центрира в пеналта, където дебютантът Вълчанов бе оставен непокрит и преодоля Иван Караджов. Секунди по-късно и играчите на Любимец поискаха дузпа за игра с ръка на Борислав Стойчев в наказателното поле, но сигнал отново не последва.

В добавеното време Мартинс можеше да се разпише за втори път, но останал сам срещу вратаря не успя да нацели очертанията на вратата и стреля в аут.