Трима българи в битка за медалите на ЕП по планинско колоездене

Боби Крумов сред най-добрите 16 на Стария континент

Трима българи продължиха в елиминационната фаза на дисциплината форкрос от Европейското първенство по планинско колоездене в Пампорово.
Боби Крумов се нареди на 13-а позиция в квалификациите, на 6,48 сек от далия най-добро време Миран Ваух (Сло) и днес следобед ще продължи в борбата за медалите. Малшанс споходи останалите българи. Мартин Марков, Андрей Цолев и Стоян Пейчинов останаха точно под чертата, завършвайки съответно 17-и, 18-и и 19-и.
Другата ни надежда за класиране в 16-ицата Димитър Гайдов падна по време на квалификациите и въпреки че стана и продължи, даде последно време.
Ани Томева и Ева Димитрова продължават в битката за отличията в дамския форкрос. Двете са в полуфинал с фаворитката Емелин Раго (Фр), която е с най-добро време след квалификациите. Тъй като в тази серия са само три състезателки, а по регламент продължават първите две, България със сигурност ще има участник в последната гонка, която ще определи шампионката и медалистките.
Финалите на форкроса са днес следобед. В 11 часа в неделя стартират квалификациите в спускането, а финалите са от 15 часа. Състезателите завършват пред хижа „Студенец”.
Шампионатът се провежда под егидата на Българския, Европейския и Международния колоездачени съюзи.