Яловостта се върна на "Герена", отменят гол на "сините" в 95-ата минута (видео)

Много слаб и безидеен Левски прекъсна победната си серия, след като завърши 0:0 с Локомотив (София) в столичното дерби от 12-ия кръг на "А" група. Малкото зрители на стадион “Георги Аспарухов” напълно основателно освиркаха своите любимци за представянето им на терена.

Сръбският треньор Славиша Йоканович също за първи път бе критикуван от феновете в Сектор “В”, след като извади най-креативните си играчи - Владимир Гаджев и Мирослав Иванов и съвсем остави тима си без идея на терена в последните 15 минути.

В 95-ата минута гол на Даниел Димов бе отменен заради нарушение на Димитър Макриев срещу Александър Бранеков, което допълнително ядоса феновете и щаба на домакините. При едно центриране отдясно нападателят събори защитник на "железничарите" преди кълбото да стигне до Димов, който от малкото наказателно поле да го прати в мрежата. Играчите на домакините силно оспорваха решението на арбиртъра, който обаче не взе под внимание протестите им.

Нападателят отново не излезе на чисто голово положение цял мач и продължи да няма гол в седми двубой за клуба. Бившият играч на Ашдод все още е тромав, предвид факта, че не е правил подготовка и изоставаше при последното подаване. Като титуляр за първи път от 11-и август насам започна десният бек Дъстли Мюлдер, с когото клубът не успя да се споразумее за разтрогване на договора.

Първата опасност създаде Гари Родригес, след като стреля над гредата. До 30-ата минута Макриев и Владимир Гаджев отблизо пропуснаха да дадат преднина на домакините. Първият стреля в ръцете на Галев, докато защитник изби удар на втория.
Маркиньос с глава в 34-ата минута стреля в аут от добра позиция. До края на първата част Туре се забави при бърза атака да намери Димитър Макриев, а след това Гаджев от малък ъгъл пробва рефлекса на Валентин Галев.
В края на първата част след ъглов удар гостите бяха близо до гол, след като защитата в синьо и вратарят Горан Блажевич проспаха центрирането.
Макриев с глава стреля в аут в 50-ата минута след центриране на Нуно Пинто. Милан Йованович бе на път да си вкара автогол секунди по-късно, а Даниел Димов в 52-ата минута отново с глава стреля близо до дясната гредата на Галев. Малко по-късно отново Макриев пропусна още една възможност с глава.
Антонио Вутов замени Гаджев, но играта на "сините" не се промени, докато "червено-черните" започнаха да изнасят играта в по-предни позиции. Галев спаси вратата си от гол в 68-ата минута, когато парира удар на Туре, останал очи в очи с него от няколко метра.
Така “сините” си върнаха напрежението за пореден път сами върху себе си преди дербито с ЦСКА, като пропуснаха отлична възможност да се доближат до лидерите в класирането. Това е трето равеноство от от шест домакинства за сезона в “А” група, като само срещу Нефтохимик бе постигната победа на “Герена”.
У играчите на Йоканович липсваше живец, самочуствие и увереност, че знаят как да стигнат до трите задължителни точки предвид слабия старт. След четири поредни победи "сините" отново започнаха да боксуват и направиха всичко възможно, за да бъдат по-малко подкрепяни срещу "армейците" в мача на сезона за феновете.
Равенството днес е десето в историята между двата тима от 62 мача, когато "сините" са домакини в "А" група. На "Герена" Левски има 40 победи срещу 12 загуби. Общо в родния елит Левски и Локо са се срещнали 124 пъти. За 29-и път двубоят завършва без победител, а успехите са 71 на 24 в полза на 26-кратните шампиони.
Отборът на Йоканович има 19 точки в актива си след четвъртото равенство, а момчетата на Стефан Генов с 13 са на 9-то място преди домакинството на Ботев (Пловдив).

Снимки: Емона Цончева, Sportal.bg