Нова приказна вечер за Суонзи (видео)

Отличното представяне на Суонзи в Лига Европа продължи с втора победа - 1:0 срещу Санкт Гален у дома. По този начин тимът на Михаел Лаудруп събра 6 точки и е лидер в група "А". Англичаните срещнаха сериозен отпор, но успяха да наложат волята си и да триумфират с победен гол на Уейн Раутлидж в 52-ата минута. През първото полувреме вратарят Герхард Тремел, който няма нито минута под рамката от началото на сезона в Премиър лийг, спаси дузпа на Горан Каранович след четвърт час игра. Десетина минути по-късно стражът се сблъска с въпросния футболист на швейцарците и го принуди на полувремето да напусне заради тежкия удар в главата си. Травмата е била толкова сериозна, че Каранович бил забравил дали е вкарал дузпата и е питал съотборниците си какво е станало.

Проблеми с главата си имаше и звездата на домакините Мичу, който беше изритан и трябваше да бъде увит в бинт.

В другия мач от групата по-рано тази вечер Валенсия надви Кубан с 2:0 в Русия.