10 от Шериф измъкват реми срещу Тромсьо (видео)

С човек по-малко молдовският Шериф стигна до равенство 1:1 като гост на норвежкия Тромсьо в мач от група К на Лига Европа и се изкачи на второ място в класирането с 2 точки. В другата среща от групата Тотнъм победи като гост с 2:0 Анжи в Махачкала и води уверено с пълен актив след изиграването на първите два мача.

Първо домакините, в чийто състав до 63-ата минута игра бившият играч на Левски и Литекс Исмаил Иса, имаха повод за радост. Попадението за Тромсьо отбеляза Зденек Ондрашек в 65-ата минута. Това беше и първата опасна атака за домакините в мача. Магнус Андерсен проби мощно по дясното крило, намери пред вратата Ондрашек, който не сгреши. Шериф натисна да търси обрат, но в 73-ата минута остана с човек по-малко, тъй като Мелли получи червен картон за нарушение срещу Молдскред. Това не обезкуражи гостите, които все пак стигнаха до изравнително попадение в 87-ата минута чрез Рикардиньо, който се възползва от колективна грешка в отбраната на домакините.