Сензацията от Казахстан пропусна да бие Макаби (Хайфа)

Симпатичният тим на Шахтьор (Караганди), който беше на една минута от влизане в групите на Шампионската лига, пропусна да спечели домакинството си на Макаби (Хайфа) в двубой от Лига Европа. Първенецът на Казахстан водеше с 2:0 и имаше тотално превъзходство над съперника, но след това допусна изравняване. Андрей Финонченко откри в 40-ата минута, а точно преди почивката Евгений Тарасов направи 2:0. Израелският гранд обаче се върна в двубоя с попадение на Езра в 54-ата минута при първия изстрел към вратата. 11 минути преди края Алон Тургеман донесе точката за Макаби.

В другия двубой от групата АЗ Алкмаар приема ПАОК.