Томис на Мартин Стоев и с Андрей Жеков и Владислав Иванов започна с победа на турнира в Габрово

Волейболният шампион на Румъния Томис (Констанца), който е воден от бившия селекционер на България Мартин Стоев, а в тима играят и българските волейболисти Андрей Жеков и Владислав Иванов, както и Дмитрий Бахов, започна с победа на силния  международен приятелски турнир в Габрово. Възпитаниците на Мартин Стоев надиграха сръбския вицешампион Джердап (Кладово) с 3:0 (27:25, 25:18, 25:22) в първия мач от програмата, игран този следобед в зала "Орловец". По-късно тази вечер домакините от КВК Габрово играят с турския Малийе Мили Пиянго (Анкара).

Срещата започна по-добре за сръбския тим, който успя да поведе с 6:4 и 8:5 след атаки на Данило Миросавлевич и Сречко Ристич. Разликата нарасна до 11:6 след блок-аут на Ненад Чосич и грешка в атака на испанския национал Исраел Родригес. Тайм-аутът, който взе Мартин Стоев, даде ефект и Томис намали до 12:11 след атака и контра на Драгош Павел и отлична блокада на бразилеца Жоао Карлош Масинатори. Играта продължи точка за точка до 16:15 след блок-аут на Бойич. Двата тима продължиха равностойно до 19:19, след което шампионите на Румъния от Констанца обърнаха до 21:19 в своя полза след успешни атаки на Родригес и бившия играч на Марек Дмитрий Бахов. Последва ново равенство при 21:21 след атака на Ристич и контра на Бойич. Двата отбора се "захапаха" в резултата до 25:25, но в крайна сметка Томис измъкна трудно гейма с 27:25 след две грешки на сърбите.

В началото на втората част Томис бързо дръпна с 2:0 след атака на Исраел Родригес и блокада на българския разпределител Андрей Жеков, а след това с 6:3 след ас на Жоао Карлош Масинатори. Техническата пауза пък дойде при резултат 8:4. Постепенно разликата набъбна до 13:5 след грешка на Бойич, блокада на Андрей Жеков и контра от втора линия на Дмитрий Бахов. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:9 след блок-аут на Драгош Павел. Последваха две грешки на сърбите и блокада на Павел и 19:9. В крайна сметка възпитаниците на Мартин Стоев спокойно затвориха гейма при 25:18 след успешна атака на Бахов.

Третият гейм стартира равностойно до 6:6, след което волейболистите от Кладово поведоха с 8:6 след блок-аут на Владимир Бойич и блокада на Данило Миросавлевич. Последваха аут на Адриан Ачобанитей от Томис и блок-аут на Бойич - 10:6 и тайм-аут за Мартин Стоев. Постепенно румънците успяха да изравнят при 11:11 след две блокади на Жоао Карлош Масинатори и две грешки на Кладово. Втората техническа пауза пък дойде при минимална преднина за Кладови - 16:15 след блокада на Петър Кръсманович. Двата тима продължиха равностойно до 20:20, след което Томис поведе с 23:20 след атака от втора линия на Дмитрий Бахов и нови два блока на Масинатори. Томис без проблеми спечели гейма с 25:22 след атака по правата на Бахов, а с това и мача с 3:0.

Най-полезен зa румънския тим стана бившият играч на българския Марек Юнион Ивкони Дмитрий Бахов с 15 точки (62% ефективност в атака, 45% позитивно и 14% перфектно посрещане), а бразилският център Жоао Карлош Масинатори добави 13 точки, включително невероятните 10 блока!!! и 1 ас, за успеха. За сърбите от Кладово Владимир Бойич реализира 14 точки.

ТОМИС (КОНСТАНЦА, РУМЪНИЯ) - ДЖЕРДАП (КЛАДОВО, СЪРБИЯ) 3:0 (27:25, 25:18, 25:22)
КОНСТАНЦА: Серджу Станчу 4, АНДРЕЙ ЖЕКОВ 3, Драгош Павел 10, Жоао Карлош Масинатори 13, Дмитрий Бахов 15, Исраел Родригес 6 - ВЛАДИСЛАВ ИВАНОВ-либеро (Флорин Волога, Андрей Стоян, Адриан Ачобанитей 7, Разван Танасеску-либеро)
Старши-треньор: МАРТИН СТОЕВ
КЛАДОВО: Александър Ивкович 4, Сречко Ристич 9, Данило Миросавлевич 8, Петър Кръсманович 9, Ненад Чосич 3, Владимир Бойич 14 - Горан Скундрич (Никола Антич 2, Милош Ателиевич 6)
Старши-треньор: Милан Тошич.

Статистика: Владислав Илиев (скаутмен на КВК Габрово)