Впечатляващо отмъщение на орлите - Лудогорец отново прослави България и смая Европа (видео + галерия)

Българският шампион Лудогорец продължава да смайва България и Европа с блестящите си игри в груповата фаза на Лига Европа. След като преди две седмици хвърлиха бомбата в турнира след успех с 2:0 над ПСВ, днес орлите разгромиха с 3:0 като домакин хърватския шампион Динамо (Загреб).

Попадения за домакините, които бяха подкрепяни от 9-10 хиляди зрители на стадион "Васил Левски, вкараха Жуниор Кишада и Върджил Мисиджан преди почивката, а през втората част се разписа и капитанът Дяков.

Много силен мач за Лудогорец изигра вратарят Владо Стоянов, който с няколко отлични намеси отчая нападателите на гостите.

Още във втората минута домакините организираха добра атака отдясно, която завърши с шут на Шоко, който попадна в ръцете на Зеленика.

Натискът на разградчани продължи и първото попадение не закъсня. В 12-та минута Фабио Ешпиньо излъга противников футболист по дясното крило и центрира към Марселиньо, бразилецът отклони с глава към непокрития Кишада, за когото не бе проблем да вкара с глава от 2-3 метра.

След попадението Лудогорец продължи да владее инициативата и да атакува повече. Динамо създаде първата си опасност чак в 21-та минута, когато шут на Судани от 20 метра бе спасен от Владо Стоянов.

На 2:0 покачи Върджил Мисиджан. В 34-та минута стражът на гостите Зеленика изчисти нескопосано топката в краката на холандеца, който я пое добре и след страхотен фалцов изстрел с десния крак тя се удари в лявата греда и влетя за втори път в мрежата на Динамо.

В 45-та минута българският вратар отново демонстрира класа, спасявайки силен удар на Судани.

В началото на втората част Лудогорец отстъпи за кратко инициативата на Динамо и на два пъти можеше да си изпати. В 50-та минута гостите от Загреб създадоха най-чистото си положение. Самир изведе Судани сам срещу вратаря, но Владо Стоянов отново спаси. Четири минути по-късно българската отбрана заспа при центриране от фаул, но двама футболисти на гостите си попречиха в опит да отбележат гол и изкараха топката в аут.

Устремът на хърватите бе убит в 61-та минута, когато Дяков вкара трето попадение. Капитанът на орлите се възползва от поредна груба грешка в отбраната на Динамо, когато бранител, в опита си да изчисти топката, уцели свой съотборник и след получилия се рикошет изведе българския полузащитник сам срещу вратаря. А той от своя страна вкара за 3:0.

Две минути след третото попадение Ешпиньо като по чудо не вкара четвърти гол  след поредна груба грешка в хърватската защита.

Така, след гръмката победа, Лудогорец не само отмъсти на Динамо за отпадането си от същия съперник преди година, но се затвърди на първото място в група "Б" на ЛЕ с пълен актив от шест точки и внушителната голова разлика 5-0.

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 3:0