Манчини попари Юве в дебюта си след драма в Торино (видео)

Отборите на Ювентус и Галатасарай направиха драматично равенство 2:2 в срещата между двата тима от група "В" на Шампионската лига в Торино. Мачът бе изпъстрен с обрати и завърши с инфарктни финални минути. Гостите първи откриха резултата в 36-ата минута с гол на Дидие Дрогба, но "бианконерите" направиха пълен обрат с попадения на Артуро Видал от дузпа в 79-ата и Фабио Куалярела в 87-ата минута. И когато италианците вече се виждаха победитеи в мача, в 88-ата минута Юмит Бюлут отново възстанови равенството за крайното 2:2. Това пък бе дебютен мач за Роберто Манчини начело на турския шампион, който вгорчи живота на отбора, който подкрепя от дете.

Ювентус бе по-активният тим през първото полувреме, докато Галатасарай предимно се защитаваше и разчиташе на контраатаки. В 15-ата минута Пол Погба опита атрактивна задна ножица в наказателното поле, но не успя да намери добре топката. След това се стигна до разбъркване, но не и до точен удар. Турците отговориха с контра, при която Дрогба нахлу в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Буфон спаси.

След това Юве отново натисна, но така и не можеше да намери верния път към вратата на Муслера. В същото време в 36-ата минута Леонардо Бонучи върна лошо топката, Джанлуиджи Буфон също излезе неразчетено и позволи на Дрогба да овладее и да го преодолее, след което за нападателя не бе трудно да отбележи в опразнената врата.

В 39-ата минута Юве можеше да се върне в мача като Карлос Тевес изскочи зад защитата и стреля от близо, но в ръцете на вратаря, а в ситуацията имаше и засада. Минута по-късно аржентинецът имаше нов шанс да притесни Муслера с удар от далеч, но топката профуча до гредата.

Ювентус бе пълен господар на терена през втората част и се хвърли в атака. В 48-ата минута Артуро Видал отправи далечен удар, но доста неточно. След това и Тевес имаше добра възможност, но прати топката слабо в ръцете на вратаря. След това отново Видал на два пъти пробваше точността си от дистанция, но отново не бе прецизен. В 70-ата минута и Фернандо Йоренте имаше страхотна възможност, като от близо с глава прати топката на сантиметри от напречната греда.

Настойчивостта на италианския шампион даде резултат в 79-ата минута. Тогава Фабио Куалярала си изпроси дузпа сблъсквайки се със защитник в наказателното поле, а Артуро Видал не сгреши от бялата точка и направи резултата 1:1. След това домакините направиха всичко по силите си да стигнат и до пълен обрат и в 87-ата минута Куалярела получи чудесно центриране в наказателното поле и необезпокояван от близо с глава простреля Муслера за 2:1.

Радостта на Юве обаче бе кратка, тъй като само минута по-късно Галатасарай възстанови равенството след нова грешка в отбраната на домакините. Дидие Дрогба свали с глава една дълга топка пред наказателното поле и изведе на стрелкова позиция Бюлут, който непокрит със силен удар простреля Буфон за крайното 2:2.

Така Ювентус продължава да няма победа на сметката си записвайки второ поредно равенство и има едва 2 точки в актива, но въпреки това се намира на второто място в класирането. Галатасарай пък е на последната позиция с 1 точка.