Реал Мадрид и Кристиано продължават мощно

Устременият към Десетата Реал Мадрид очаквано записа втора убедителна победа след 4:0 над Копенхаген в среща от група "В" на Шампионската лига, играна на "Сантиаго Бернабеу". Кристиано Роналдо ознаменува своя стотен мач в Европа с две попадения (21 и 65) и вече има пет гола в турнира. Анхел ди Мария блесна с ефектна асистенция (65) и две попадения (71 и 90). Мадридският тим се вдигна след поражението в Атлетико Мадрид и продължава с категоричните успехи в ШЛ, след като преди две седмици разби Галатасарай с 6:1.

Икер Касийяс застана на вратата, а Рафаел Варан се завърна в центъра на защитата след петмесечно отсъствие. Асиер Ияраменди, Сами Кедира и Лука Модрич действаха опорни халфове. Карим Бензема отново поведе нападението, подкрепян от Анхел ди Мария и Кристиано Роналдо по фланговете. Иско и Серхио Рамос останаха на пейката. Гостите от Дания излязоха в схема 4-4-2.

От началото тимът на Солбакен се затвори в опит да опази вратата си. Първият шанс се откри пред Карим Бензема, но той стреля неточно с глава от близко разстояние. В 14-ата Сами Кедира шутира слабо и прекалено високо. Още в 19-ата минута се появиха първите освирквания по адрес на Бензема. Преди началото на срещата солидна група фенове пък освирка наставника Карло Анчелоти.

В 21-вата минута лидерът "белите" Кристиано Роналдо откри резултата. Марсело Виейра центрира отляво, вратарят Виланд сбърка и CR7 реализира с глава от втората греда. При радостта след гола "седмицата" загуби равновесие и за малко не падна. В 25-ата Бензема върна назад, но Ди Мария не стреля прецизно. В 28-ата се появи първият шанс пред гостите, но Тотух не затрудни особено Касийяс.

В 30-ата Кристиано получи нов пас от Марсело, но шутира над целта. В 37-ата завърналият се в ШЛ след година отсъствие от турнира Марсело центрира хубаво, но ударът с глава на Ди Мария облиза гредата. В 40-ата дойде първата грешка на следения под лупа Касийяс. Икер увисна при корнер, а опитът на Йоргенсен с глава намери гредата. Пепе завърши полувремето с превръзка на главата.

Втората част започна с търпелива игра на домакините и без много положения. В 51-вата минута Дани Карвахал се обърна добре и стреля опасно, но покрай близката греда. Десетина минути тимът на Анчелоти владееше топката, обикаляше наказателното поле, но не създаваше голови шансове.

В 65-ата "лос меренгес" сътвориха перфектната атака, завършена прецизно от Кристиано. Бензема игра технично, Ди Мария вдигна топката по още по-ефектен начин - с външен фалц при опорен крак пред активния долен крайник. Кристиано заби топката с глава в мрежата - 2:0. Това беше пето попадение за португалеца в Шампионската лига за изминалите две срещи. Шест минути по-късно Ел Фидео стреля фронтално и не даде шансове на вратаря за класическа преднина. В 90-ата Алваро Мората с преса свърши важната работа за четвъртия гол, а Ди Мария насочи в мрежата за крайното 4:0. Двубоят завърши с майсторска намеса на Касийяс в 93-ата минута, след което "Бернабеу" започна да скандира името на своя капитан.

Реал Мадрид уверено води в своята група с шест точки. На второ място е италианският Ювентус с две точки.