Няма кой да спре Атлетико М (видео)

Феноменалното представяне на Атлетико Мадрид продължава. "Дюшекчиите" обърнаха с 2:1 като гост Порто и направиха голяма крачка към осминафиналите на Шампионската лига. Отборът на Диего Симеоне има само победи във всички официални мачове от началото на сезона с изключение на двубоите срещу Барселона за Суперкупата на Испания.

Порто поведе с гол на Джаксън Мартинес преди почивката, но през второто полувреме Диего Годин и Арда Туран донесоха трите точки на Атлетико.

Мадридчани не можеха да разчитат на наказания си голмайстор Диего Коща и това даде шанс за изява на новото попълнение Лео Баптищао. Бразилецът стартира в атака заедно с Давид Вийя, а по двата фланга действаха Раул Гарсия и Арда Туран.

Домакините от Порто започнаха в схема 4-3-3, с Джаксън Мартинес като централен нападател и Силвестре Варела и Жосуе по крилата.

"Драконите" бяха по-активни в първите минути и изпълниха няколко корнера, които не доведоха до нещо по-опасно за Тибо Куртоа. След четвърт час обаче, Жосуе центрира и Джаксън Мартинес с глава откри резултата. До средата на полувремето португалците доминираха, а защитата на Атлетико определено изпитваше трудности.

Постепенно футболистите на Диего Симеоне се поуспокоиха и овладяха средата на терена. Арда Туран стреля над вратата от границата на наказателното поле,  а в 41-ата минута Раул Гарсия с глава уцели напречната греда.

На полувремето Симеоне смени Вийя с бившия футболист на Порто Кристиан Родригес. Уругваецът се включи силно, а атаките на Атлетико станаха доста по-интересни. В 58-ата минута Диего Годин засече центриране на капитана Габи и опъна мрежата зад Елтон - 1:1.

Равенството устройваше испанския тим, особено след новината за крайния резултат между Зенит и Аустрия (Виена), но момчетата на Симеоне продължиха да търсят победата. В 86-ата минута Арда Туран се реваншира за пропуските си по-рано и след заучено положение и пас на Габи вкара решителния втори гол.

ПОРТО - АТЛЕТИКО М 1:2 (1:0)