Борусия (Д) включи на скорост и се разправи с Марсилия (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) записа първата си победа в група "F" на Шампионската лига, като надигра Олимпик (Марсилия) с категоричното 3:0 като домакин в среща от втория кръг. След загубата в първия кръг от Наполи, сега "жълто-черните" превключиха на по-висока скорост и напълно заслужено надиграха своя съперник, като с повече шанс можеха да запишат и по-голяма победа. Роберт Левандовски в 19-ата и 80-ата минута от дузпа и Марко Ройс в 52-ата минута бяха авторите на трите гола в мача.

Борусия играеше много разкрепостено още от началните минути. Домакините имаха инициативата и в 19-ата минута организираха великолепна контраатака преминала с бързи пасове между няколко играчи, за да се стигне до остър пас на Марко Ройс към Роберт Левандовски във вратарското поле, който от близо само трябваше да чукне топката във вратата за 1:0. Полякът можеше да отбележи втори гол само три минути по-късно, когато получи остър пас в близост до вратата, но този път Стив Манданда успя някак да спаси.

Дортмундци обаче продължаваха да бъдат отборът, който диктува събитията на терена и повече търсеха втори гол. В 38-ата минута Нури Шахин имаше добра възможност да стреля от дистанция, но отново Манданда бе на мястото си. Стражът на гостите се намеси добре и в 40-ата минута, когато Ройс стреля от близо с глава. В същото време гфранцузите разчитаха предимно на контраатаки, като единствено Дмитри Пайе имаше една възможност, но ударът му попадна в ръцете на вратаря.

Още в началото на втората част обаче домакините удвоиха преднината си. В 52-ата минута Марко Ройс прати балонно центриране от фаул в наказателното поле, което хвана Манданда неподготвен и той с много лоша намеса позволи на топката да премине зад голлинията му.

След това Ройс имаше нова добра възможност в 65-ата минута, но излязъл очи в очи с вратаря стреля в аут. Преди това пък Манданда отново бе подложен на тест и от Ерик Дурм. Все пак дортмунци логично стигнаха и до трето попадение в 80-ата минута, когато Ройс бе съборен в наказателното поле, а Левандовски реализира отсъдената дузпа.

Така Борусия стигна заслужено до успеха в мача и вече има три точки в актива си и заема второто място в групата, докато Олимпик остава без точка на дъното на таблицата.