Димитър Кутровски влезе в основната схема в Сакраменто

Димитър Кутровски се класира за основната схема на чалънджъра с награден фонд $100,000 в Сакраменто (САЩ), след като в двубой от последния трети квалификационен кръг се наложи с категоричното 6-3 6-1 над състезаващия се с WC Кирил Харбатсюк (без класиране). Преди това в 1 кръг на квалификациите той се наложи с повече от категоричното 6-2 6-0 над представителя на домакините Денис Новиков (№626), а във втория победи с 6-3 6-3 бившия №1 при юношите Филип Пеливо (№283), вземайки сладък реванш за загубата си от канадеца на фючърс в Калгари през изминалия месец.
Срещата започна изключително оспорвано, а двамата тенисисти задържаха подаванията си без особени затруднения, за да се стигне до 3-3, когато българинът достигна до първата си възможност за пробив и моментално се възползва от нея. Това изглежда се отрази на Харбатсюк, който започна да допуска множество непредизвикани грешки, довели до общо пет поредни гейма в полза на Кутровски, с които бившата ни втора ракета поведе със сет и 1-0 във втория. В този момент представителят на Беларус успя да сложи край на тази серия, но за негово съжаление това бе всичко, до което достигна през днешния ден, след като до края на двубоя българинът не загуби нов гейм и след точно час игра записа втората си победа от общо два изиграни мача срещу Харбатсюк.
Благодарение на този успех Дими си осигури $1,040 от наградния фонд и пет точки за световната ранглиста, а на старта на основната схема ще се изправи срещу седмия поставен Брадли Клан (№133), като това ще бъде първа среща между двамата. Американец се представя доста успешно през този сезон като до момента балансът му е 39 победи към 22 загуби. Най-големият му успех е спечелената титла на чаланджъра през месец август в Аптос (САЩ) с награден фонд 100 000$.
Двубоят е втори в програмата на корт №13, ще започне във вторник около 21:30-22:00 ч. българско време. Ако успее да поднесе изненадата българинът ще си осигури 13 точки за световната ранглиста както и чек за $1,720, а за място на четвъртфинала ще срещне победителя от мача между Бенджамин Мичъл (№254) и Фриц Волмаранс (№579).