КВК Габрово зае 3-ото място на турнира в Сирос

Отборът на КВК Габрово завърши на трето място в първото издание на международния турнир по волейбол на Южно Егейско море. Надпреварата на гръцкия остров Сирос приключи тази вечер, а габровският тим игра в последния мач от програмата срещу домакина Фойникас Сирос и отстъпи с 2:3. Така селекцията на треньора Любомир Герасимов приключи турнира с актив от 5 точки, от една победа и две загуби.

Първенец стана отборът на ТВ Ингерсол, Бюл (Германия), който спечели и трите си мача в Сирос, а съставът на домакините зае втората позиция, с две победи и една загуба. Последен остана египетския Смуха.

В двубоя срещу домакините габровският тим на два пъти наваксва, след като изоставаше в резултата. Волейболистите на Дмитри Андреопулос започнаха по-добре срещата и взеха с лекота първия гейм, с 16:25. Във втория отборът на КВК Габрово отново беше догонващ при първото техническо прекъсване (6:8), но успя да обърне резултата и да изравни, след 25:22. Третата част отново беше за Фойникас. Домакините дръпнаха с 0:6 още в началото и до края на частта поддържаха комфортен аванс. След 19:25 резултата стана 1:2. Вицешампионите на България обаче отново успяха да отвърнат на удара. В четвъртата част КВК Габрово беше отборът, който натрупа сериозна преднина (16:9) и въпреки че гърците успяха да намалят пасива до 20:19, Краси Стефанов и съотборниците му издържаха на напрежението, и изпратиха мача в тайбрек - 25:23. В рулетката на петия гейм късметът беше на страната на домакините, които се наложиха с 15:10 и взеха мача с 2:3.

В двубоя срещу„Фойникас Сирос“ Любомир Герасимов заложи на Ники Кичуков, Краси Стефанов, Иван Власев, Краси Гайдарски, Стоян Вулджев, Костадин Стойков и Добромир Иванов. В четвъртия и петия гейм в стартовата седмица започнаха Минчо Минчев и Мартин Палийски, вместо Стефанов и Гайдарски. Игрови минути записаха също Стефан Георгиев, Илиян Георгиев и Атанас Митев. Най-резултатен беше Костадин Стойков с 18 точки (1 ас, 67% ефективност в атака). Стоян Вулджев реализира 15 (2 аса, 2 блока, 50% в атака), а Краси Стефанов – 13 (4 блокади). 3 блокади и общо 8 точки в мача записа центърът Иван Власев.

Следващият тест за габровските волейболисти ще бъде поредното издание на международният турнир в зала „Орловец“. Надпреварата ще бъде от четвъртък до събота идната седмица (3-5-ти октомври) и в нея ще участват отборите на „Томис“ (Констанца, Румъния), „Малие Мили Пиянго“ (Анкара, Турция) и „Джердап“ (Кладово).