Евертън влезе в топ 4 след 3:2 над Нюкасъл (видео)

Отборът на Евертън победи у дома Нюкасъл с 3:2 в последния мач от 6-я кръг на английската Висша лига и се изкачи на четвъртото място във временното класиране на Премиър лийг с актив от 12 точки. Пред "карамелите" с по една повече са  съгражданите от Ливърпул и Тотнъм. Лидер е Арсенал с 15. Нюкасъл пък записа трета загуба от началото на сезона и заема незадоволителното 16-о място със 7 т.

Домакините откриха в 5-ата минута, когато отдаденият под наем от Челси младок Ромелу Лукаку засече центриране отдясно на Кевин Миралас и опъна мрежата. Натискът на домакините продължи. Те стигнаха до втори гол в 25-ата минута, когато Лукаку асистира за попадението на Рос Баркли.

В 37-ата минута белгийският национал отново блесна, като се възползва от грешка на вратаря на "свраките". През второто полувреме футболистите на Евертън отстъпиха иницативата на гостите, които стигнаха до попадения чрез Йоан Кабай в 51-ата и Лоик Реми в 89-ата. За нещо повече нямаше време и така Евертън измести от зоната за Шампионската лига Челси. Любопитното е, че с основната заслуга за това беше ненужният на "Стамфорд Бридж" Лукаку.