Нова грешна стъпка за Еспаньол

Отборът на Еспаньол записа втора поредна загуба в актива си в Примера дивисион, след като отстъпи с 0:2 в домакинството си на Хетафе от 7-ия кръг. Така след доброто начало на сезона, каталунците явно навлизат в миникриза, записвайки две поражения в рамките на три дни, от която ще трябва бързо да опитат да се измъкнат.

Домакините стояха по-добре на терена през първата част и на няколко пъти бяха близо до гола, но с пропуски се отличиха Диего Колото, Виктор Санчес и Кристиан Стуани. В 73-ата минута на второто полувреме обаче гостите издебнаха своя шанс и Пабло Сарабия изведе на скорост Адриан Колунга, който с прецизен удар покрай плонжа на вратаря откри резултата. След това каталунците опитаха да стигнат поне до точката, но нови пропуски на Жоан Капдевила и Ектор Морено попречиха това да се случи. В края на мача пък гостите окончателно убиха интригата в мача с нов гол на Адриан, който простреля вратата оставен напълно непокрит в наказателното поле.

Така Еспаньол се свлече до 7-ото място в таблицата с 11 точки, докато Хетафе вече е само едно позиция зад днешния си съперник и само точка по-малко от него - 10.