Очаквайте в 10:00: Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Астън Вила сломи Ман Сити, Тонев не игра (видео)

Тимът на Астън Вила обърна Манчестър Сити и го приземи с 3:2 на "Вила парк". Taка след победата в градското дерби срещу Манчестър Юнайтед, възпитаниците на Мануел Пелегрини бързо бяха върнати в реалността след грешки в собствената им защита. Туре Яя и Един Джеко на два пъти извеждаха гостите напред в резултата, но попадения на Карим Ел Ахмади и Якуба Сила връщаха тима на Пол Ламбърт в мача. В 75-ата минута Андреас Вайман донесе успеха на домакините.

Българският национал Александър Тонев бе на резервната скамейка за Астън Вила, но не се появи в игра след двата си поредни мача като титуляр в последната седмица.

Гостите откриха резултата в последната минута на първото полувреме, след като през цялата първа част водеха играта и бяха далеч по-активният отбор. Туре Яя даде аванс на гостите след центриране на Самир Насри и рикошет в тялото на защитник на домакините.

Домакините обаче се върнаха в резултата в началото на второто полувреме с буквално първата си опасност пред вратата на Джо Харт. Карим Ел Ахмади се измъкна от защитниците на гостите и засече центриране на Леандро Бакуна за 1:1. Радостта на бирмингамци обаче трая само пет минути, след като Един Джеко върна "гражданите" напред в резултата, отново след подаване на Самир Насри.

В рамките на две минути обаче всичко за Манчестър Сити се срина. Първо Леандро Бакуна от фаул изравни за 2:2, а само две минути по-късно изритана топка от вратаря Брад Гузан прескочи всички футболисти на терена и изведе Андреас Вайман сам срещу Джо Харт, а той технично преодоля вратаря за крайното 3:2.
До края на мача "гражданите" хвърлиха всичко в предни позиции, но не успяха да намерят път към вратата на Гузан и така трябваше да допуснат втора загуба от началото на сезона със същия резултат, с който загубиха и от Кардиф - 2:3.