Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Барса пак не сгреши, но Меси се контузи (видео)

Шампионът на Испания Барселона надигра с 2:0 като гост Алмерия в мач от 7-ия кръг на Примера дивисион. По този начин каталунците продължават да нямат загубена точка дотук, докато Алмерия остана без победа. Аржентинската суперзвезда на каталунците Лионел Меси откри резултата в 21-ата минута, но само 8 минути след това бе сменен принудително от Чави Ернандес, тъй като получи травма. Вторият гол за тима на Херардо Мартино бе дело на бразилския ляв бек Адриано Корея в 56-ата минута.

Мартино бе оставил на пейката Чави и бразилския нападател Неймар, а Алексис Санчес получи място в стартовия състав.

В 5-ата минута стражът на Алмерия Естебан вече бе тестван. Вратарят изби топката в корнер след бомбен шут на Андрес Иниеста извън наказателното поле.

Двете нули се запазиха на електронното табло до 21-ата минута, когато Меси направи двойно подаване с Педро Родригес и с мощен изстрел от дъгата на наказателното поле не остави шансове на Естебан.

В следващите минути Фернандо Сориано от Алмерия стреля неточно с глава, а Меси имаше добър шанс за втори гол, но не уцели вратата на Естебан.

В 29-ата минута Меси трябваше да бъде сменен принудително от Чави Ернандес, тъй като получи някаква травма. Все още не е ясно колко сериозна е контузията на "десетката" на каталунците, но вероятно става дума за разтежение в бедрото.

В последната минута на първата част вратарят на Барса Виктор Валдес боксира след шут отблизо на Родри и играчите на Тата Мартино се прибраха в съблекалнята с гол аванс в резултата.

Десет минути след почивката пред чилийския нападател на Барса Алексис Санчес се откри възможност да вкара втори гол за каталунците. Алексис получи дълъг извеждащ пас, но бе изпреварен от вратаря Естебан.

Само минута по-късно Барса стигна до втори гол. Чави подаде на намиращия се отляво на вратата на Алмерия Сеск Фабрегас, който пусна топката към Адриано Корея, а бразилският ляв бек протегна крак и насочи кълбото в мрежата на домакините.

Пет минути преди края опасна атака на Алмерия бе спряна от съдиите заради засада, но като цяло каталунците действаха стабилно в отбрана и без особени трудности задържаха удобния за тях резултат. Победата на Барселона дори можеше да е класическа, но влезлият на мястото на Алексис Кристиан Тейо стреля неточно от много изгодна позиция в последната минута. В добавеното време пък Естебан спаси удар на Даниел Алвеш и резултатът остана непроменен.

Барса е лидер в класирането с пълен актив от 21 точки, докато Алмерия заема 18-о място с 3 точки.