Тежка контузия за Роналдиньо, може да пропусне световното през декември

Бразилската футболна звезда Роналдиньо от Атлетико Минейро получи тежка контузия и може да пропусне световното клубно първенство през декември. Роналдиньо е почувствал болки в левия аддуктор на тренировката на отбора в четвъртък.

"Медицинските изследвания показаха, че той напълно е разкъсал мускула на аддуктора на лявото бедро", обясни лекарят на Атлетико Минейро Родриго Ласмар. "Контузията е сериозна.

Времето за възстановяване няма да бъде кратко, в повечето случаи лечението отнема между два и половина и три и половина месеца", допълни специалистът. Ласмар каза още, че Роналдиньо ще се подложи на интензивна физиотерапия и има шансове да се възстанови за Световното клубно първенство в Мароко, за което Атлетико Минейро се класира, след като спечели за първи път в историята си Копа "Либертадорес".

Бразилците са фаворити за класиране на финала срещу победителя в Шампионската лига Байерн (Мюнхен), като първата им среща от надпреварата е на 18 декември. Роналдиньо пък почти сигурно пропуска всички срещи на клуба си до края на бразилското футболно първенство, което завършва на 8 декември. Атлетико Минейро е осми във временното класиране с 32 точки от 23 мача, на 18 точки зад лидера Крузейро.