Победа за Иван Иванов и червен картон за Рангелов в Швейцария

Димитър Рангелов продължава с противоречивите си изяви в Швейцария. Въпреки че вкара няколко важни гола и като цяло се представя добре от началото на сезона, днес той беше главният виновник за загубата на Люцерн с 0:2 от Грасхопърс. Българинът получи директен червен картон още в 9-ата минута за ритник срещу противников футболист, а с човек по-малко съотборниците му не можаха да окажат съпротива на "скакалците" и загубиха с 0:2. Головете за гостите отбелязаха Кайо и Нгамукол.

Иван Иванов беше титуляр за Базел при победата с 2:0 като гост на Тюн. Българският национал игра на високо ниво през всичките 90 минути. Попаденията за шампионите бяха дело на Щокер и Диас през второто полувреме.

В класирането Базел и Грасхопърс водят с по 18 точки, а Люцерн е на 4-о място с 14.

ЛЮЦЕРН - ГРАСХОПЪРС 0:2