Кавани носи трудна победа на ПСЖ

Отборът на Пари Сен Жермен победи трудно с 1:0 като гост Валансиен в мач от седмия кръг на Лига 1. Парижани могат да са повече от доволни, че си тръгват с трите точки от Северна Франция, тъй като домакините заслужаваха поне точка. Единственото попадение бе дело на Единсон Кавани в даденото от съдията продължение на първата част. ПСЖ получи допълнителни главоболия в защита, след като централният бранител Алекс получи контузия и бе заменен на почивката. Така след травмата на Тиаго Силва, който ще отсъства месец и половина, това е втори защитник, който излиза от строя.

След равностойно първо полувреме, в което домакините нямаха самочувствие да натиснат по-сериозно съперника, гостите успяха да стигнат до гол в края. Златан Ибрахимович намери в наказателното поле Кавани и уругваецът успя да прокара топката покрай Никола Пенето.

През втората част домакините тръгнаха по-смело в атака и имаха по-чистите положения за гол. Най-големият пропуск дойде малко преди края на мача, когато Антони Льо Талек не успя да се разпише от от страхотна позиция в наказателното поле.

Така ПСЖ излезе, поне временно, начело на класирането с актив от 15 точки - една повече от Монако, който обаче по-късно играе с Бастия. Валансиен пък остава на предпоследно място с едва три точки.