Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Кубан обърна закъсалия Терек, Попето блести (видео)

Българският национал Ивелин Попов и неговият клубен Кубан постигнаха първа победа от четири мача насам в руския шампионат, след като обърнаха резултата срещу последния в класирането Терек (Грозни) и взеха трите точки след 3:1 в своя полза. Българският офанзивен халф игра цял мач за своя тим и на няколко пъти преди почивката "развинти" защитниците на Терек с техничните си изяви, но за негово съжаление не успя да реализира попадение на своето име. В една ситуация той дори преодоля вратаря на гостите Евгений Городов, но при удара му към опразнената врата бранител на гостите успя да избие топката преди тя да влезе в мрежата. След почивката, когато тимът му вече бе обърнал резултата в своя полза Попов демонстрира невероятно настроение в играта си и с няколко финта "събра очите" на съперници и фенове.

На своя стадион "Кубан" домакините изненадващо допуснаха намиращия се в сериозна криза тим на гостите да поведе в резултата с попадение на Жозе Маурисио след само две минути игра. В 6-ата минута обаче домакините възстановиха равенството с попадение на Георге Букур също с глава след отлична комбинация на домакините и пробив на Артьом Фидлер по дясното крило.

Последваха силни минути за Кубан, в които българинът Попов също имаше сериозно участие. Той първо качи топката  на главата на Ибрахима Балде, но тъмнокожият нападател не успя да се разпише, а след това сам можеше да вкара за 2:1, но защитник на домакините изчисти преди топката да влезе във вратата му. В 44-ата минута обаче нямаше кой да предотврати втория гол за домакините, след като Балде с мощен удар препарира Евгений Городов за 2:1.

През втората част Кубан продължи да доминира и в 65-ата минута Шандао увеличи аванса на домакините след центриране от корнер в наказателното поле и добро включване от втора позиция. В 84-ата минута Ивелин Попов събра аплодисментите на публиката с фантастичен финт при свой пробив по дясното крило.

Победата доближи Кубан само на две точки от последното място, даващо право на участие в турнира Лига Европа и по-важно - прекъсна негативната серия, в която бяха навлезнали футболистите на Доринел Мунтяну. Терек пък остава твърдо закотвен на последното място в класирането с 3 точки от 10 кръга, след като записа трето поредно поражение.