Сити смачка Юнайтед и е господар на Манчестър

Тимът на Манчестър Сити разгроми с 4:1 Манчестър Юнайтед в градското дерби от петия кръг на английската Висша лига. Домакините надиграха тотално съперника си, за да грабнат изразителната победа в първото дерби на Мануел Пелегрини и Дейвид Мойс начело на градските опоненти. Серхио Агуеро вкара два гола, а Алваро Негредо и Туре Яя добавиха по едно попадение в невероятен един час игра за "гражданите", които дръпнаха с 4:0 до 50-ата минута. Уейн Рууни върна един гол за "червените дяволи" три минути преди края, но това бе малка утеха за шампионите, които направиха най-слабия старт на сезон във Висшата лига от 2004 година насам.

Без най-голямата си звезда Робин ван Перси, който получи контузия преди двубоя, шампионите бяха бледа сянка на себе си и резонно допуснаха тежко поражение от "шумните съседи". Домакините пък демонстрираха невероятна успеваемост пред гола, отбелязвайки точно попадение при всеки един от първите си четири удара във вратата на Давид де Хеа.

Аржентинският нападател Серхио Агуеро откри резутлата за Манчестър Сити в дербито срещу шампиона Манчестър Юнайтед в 16-ата минута на двубоя на "Етихад Стейдиъм". Кун отбеляза с акробатично изпълнение с левия крак, след като бе изпуснат от централните защитници на "червените дяволи" и завърши страхотна комбинация на своя отбор. Александър Коларов заходи отлично отляво, получи техничен пас от Самир Насри и с перфектно центриране качи топката на крака на Агуеро, който не сгреши от 7-8 метра от голлинията за 1:0.

Секунди преди края на първото полувреме домакините удвоиха своя аванс. Алваро Негредо успя да надскочи защитата на Манчестър Юнайтед при центриране от корнер и отклони топката към Туре Яя, който бе изпуснат от бранителите на "червените дяволи" на далечната греда на Давид де Хеа и с коляно прати топката в мрежата му за 2:0.

Отново Агуеро се разписа за 3:0 след само секунди игра през втората част. Той получи топката "на тепсия" след страхотно обръщане на колегата си в атака Алваро Негредо, който преодоля Рио Фърдинанд и центрира за Агуеро, който само от 2-3 метра простреля Де Хеа за класическото 3:0 в полза на "гражданите".

Само минута по-късно и Самир Насри прониза вратата на гостите, завършвайки скоростна контраатака на своя тим с отличен удар от воле. Той засече центриране на Хесус Навас от дясното крило и от няколко метра препарира Де Хеа за четвърти път.

Уейн Рууни вкара почетното попадение за гостите три минути преди края на мача, отбелязвайки своя гол номер 201 с екипа на Манчестър Юнайтед от пряк свободен удар. Нарушението бе отсъдено за интервенция на Матия Настасич срещу Маруан Фелаини пред наказателното поле. Малко преди гола на Рууни, гостите уцелиха и страничната греда зад Джо Харт след удар с глава на Патрис Евра, който надскочи защитата на домакините след изпълнение на корнер, но нямаше късмет топката да влети в мрежата.