Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Реал Мадрид сгази Хетафе след шоу на Кристиано и куп пропуски на Бензема (видео)

Отборът на Реал Мадрид разгроми Хетафе с 4:1 на своя стадион "Сантиаго Бернабеу" в мач от 5-ия кръг на испанската Примера дивисион. Очакваше се, че уелското ново попълнение на "лос бланкос" Гарет Бейл ще се появи в стартовия състав на домакините, но стана ясно, че той има проблем и не може да вземе участие в двубоя. Оказа се, че рекордната покупка на "белите" е получил травма по време на загрявката. Анхел ди Мария, Иско, Кристиано Роналдо и Карим Бензема бяха офанзивните футболисти, на които Карло Анчелоти заложи тази вечер. Иско отново не разочарова с изявите си, а Кристиано се отличи с два гола и асистенция. На върха на нападението на Хетафе пък бе Мику. Головете за "лос бланкос" реализираха Пепе (19), Кристиано Роналдо (33-дузпа, 90+3) и Иско (59), а за гостите се разписа Анхел Лафита още в 5-ата минута.

Първият шанс за гол за Реал Мадрид не закъсня. Още в третата минута Кристиано Роналдо като по чудо не откри резултата. Португалският нападател се озова в много удобна позиция пред противниковата врата, но ударът му бе блокиран.

Изненадващо следващата възможност за гол в мача се откри пред гостите и Анхел Лафита опъна мрежата зад Диего Лопес - 0:1. До попадението се стигна, след като футболист на Реал Мадрид спря да играе и размаха ръце, претендирайки, че срещу него е било извършено нарушение. Играчите на Хетафе се възползваха от това по най-добрия начин, топката достигна до Анхел Лафита и той стреля към вратата на "лос меренгес". Топката се отклони от тялото на Пепе и влетя във вратата на домакините.

Тимът на Карло Анчелоти обаче бързо успя да възстанови равенството в резултата. След центриране от фаул Кристиано отправи изстрел отблизо, вратарят Мигел Анхел Моя изби, но Пепе довкара топката в мрежата почти от голлинията. Това се случи в 19-ата минута.

Само две минути след изравнителното попадение, при идентично центриране от фаул, сантиметри разделиха Кристиано Роналдо от гол.

В 29-ата минута Анхел ди Мария отправи коварен шут по посока на вратата на Моя, но стражът на Хетафе бе на мястото си.

В 33-ата минута Кристиано стреляя от фаул и реферът Давид Фернандес Борбалан отсъди дузпа за игра с ръка на футболист от стената на Хетафе. CR7 изпълни безкомпромисно дузпата и даде аванс на "белите" в резултата.

Две минути след втория гол на Реал Пепе бе много близо до това да направи резултата 3:1, но ударът му с глава профуча над напречната греда. Малко след това пък гостите застрашиха вратата на Диего Лопес и спечелиха корнер. Почти всички интересни моменти обаче бяха пред вратата на Хетафе и до края на първата част Реал спокойно можеше да реализира трети гол.

В последната минута на първата част авторът на гола за Хетафе Анхел Лафита напусна принудително игра и бе сменен от Пабло Сарабиа, след като бе контузен от Даниел Карвахал.

Още в първата минута на втората част Карим Бензема не успя да накаже неразбирателство между бранител на Хетафе и стража Моя, а минута по-късно пак Бензема отправи твърде слаб изстрел след пробив и подаване на Роналдо.

В 56-ата минута удар на Ди Мария от фаул мина на сантиметри встрани от целта, но в 59-ата логичното се случи и Реал поведе с 3:1. Иско получи бързо топката от Роналдо при изпълнение на фаул и с великолепен шут не остави шансове на Моя.

В следващите няколко минути Кристиано на два пъти можеше да вкара гол, но в първия случай се размина с топката, а във втория Моя му попречи да реализира.

В 65-ата минута Диего Лопес, който нямаше много работа тази вечер, улови топката стабилно след удар на Диего Кастро. В 73-ата минута пък Бензема направи невероятен пропуск с глава, неуспявайки да уцели вратата след центриране на Алваро Арбелоа. В 78-ата минута Карвахал качи топката на главата на Бензема, но французинът пак не уцели вратата. Секунди след това прекрасен изстрел на Роналдо се отби от гредата.

През второто полувреме пред вратата на Хетафе се разрази истинска буря и поредната опасност за гол за Реал бе в 82-ата минута, когато влезлият току-що в игра на мястото на Бензема Алваро Мората отправи диагонален изстрел, но топката мина на сантиметри встрани от целта.

Пет минути преди края Мигел Мадера - Мичел от състава на Хетафе получи червен картон за нарушение срещу устремилия се напред Хесе Родригес, който тъкмо се бе появил на терена на мястото на Иско.

В третата минута на добавеното време Кристиано вкара красив гол с пета след асистенция на Сами Кедира и "белите" се поздравиха с нова убедителна победа след успеха с 6:1 срещу Галатасарай в Шампионската лига.

След този успех Реал Мадрид е трети в класирането с 13 точки - на 2 зад лидерите Барселона и Атлетико Мадрид. Хетафе пък се намира на 14-а позиция с 4 точки.