Челси спря черната серия и излезе първи след победа над Фулъм без Бербатов

Отборът на Челси спря негативната си серия от две поредни поражения във всички турнири с успех 2:0 в лондонското дерби срещу Фулъм. За гостите не игра българският нападател Димитър Бербатов, който отпадна от групата за мача заради травма. Възпитаниците на Жозе Моуриньо стигнаха до трите точки след попадения на Оскар и Джон Оби Микел през второто полувреме. Двамата реализираха само част от положенията, които "сините" създадоха в срещата. По този начин Челси се изравни на върха в класирането на Висшата лига с Ливърпул, след като събра 10 точки от първите си пет двубоя. С по-добрата си голова разлика от мърсисайдци обаче "сините" са на първо място в класирането на английския шампионат.

Домакините откриха резултата в 52-ата минута на двубоя, след като Оскар отблизо матира Дейвид Стокдейл след многоходова комбинация на домакините. Стражът на Фулъм отрази удари на Андре Шюрле и Самуел Ето'о, но топката се върна в малкото наказателно поле пред него, където Оскар с плътен удар не пропусна да се разпише за 1:0.

Пет минути преди края на срещата халфът Джон Оби-Микел подпечата трите точки за своя тим, след като с акробатично изпълнение прониза за втори път вратата на Фулъм. Капитанът на Челси Джон Тери се извиси в наказателното поле след изпълнение на корнер и успя да отклони топката към Микел, който с доста труден за изпълнение удар вкара за 2:0. Интересен е фактът, че това е първото попадение на нигерийския национал с екипа на Челси след 185 мача в английската Висша лига за лондончани.

Фулъм създаде най-доброто положение за цялото първо полувреме, което се откри пред Дарън Бент. Бившият английски национал се откъсна сам срещу вратаря на домакините Петер Чех, но ударът му бе точно в тялото на стража. След почивката обаче гостите не бяха на нивото на своя съперник и единственото по-чисто положение в тяхна полза бе пропиляно от Стийв Сидуел малко след попадението на Оскар за 1:0. Тогава бившият английски национал бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините, но ударът му с глава мина встрани от вратата на Чех.

За гостите това е четвърти пореден мач без победа след успеха над Съндърланд в първия кръг. Негативната поредица от резултати доведе до свличането на "котиджърс" в зоната на изпадащите отбори в английския шампионат.