Борусия (М) се разправи с Айнтрахт (Бр) (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) записа убедителен успех в домакинството си на Айнтрахт (Брауншвайг) от 6-ия кръг в Бундеслигата. Домакините демонстрираха по-голям опит от своя съперник и взеха ценни три точки в актива си. След това поражение пък гостите продължават да нямат успех на сметката си от началото на сезона и заемат последното място в таблицата.

През първото полувреме Борусия стоеше по-добре на терена и в 22-ата минута Оскар Вендт напредна по крилото, финтира защитник и нахлу в наказателното поле, където с удар в далечния ъгъл откри резултата. След това в 31-ата минута Макс Крузе центрира за Рафаел, който оставен непокрит с глава отбеляза за 2:0.

В началото на втората част обаче Айнтрахт живна и в 58-ата минута Карим Белараби получи на дясното крило и пусна по земя за Мирко Боланд, който от движение намали резултата. Гостите дори можеха да стигнат до равенството в 60-ата минута, когато Доми Кумбела от близо с глава не успя да уцели вратата. В 72-ата минута обаче домакините си спечелиха дузпа за нелепо нарушение в наказателното поле и Крузе бе точен за 3:1 от бялата точка. В 76-ата минута пък Рафаел заби втория си гол в мача за 4:1, възползвайки се от лошо избита топка от вратаря след труден удар.

Така Борусия събра актив от 9 точки и поне временно излезе на 4-ото място в класирането. Айнтрахт пък остава на дъното само с 1 спечелена точка.