Нова изненада в групата на Лудогорец: Черноморец (О) обърна Динамо в Загреб (видео)

Украинският Черноморец (Одеса) постигна изненадваща победа като гост на хърватския шампион Динамо (Загреб) и по този начин стартира с три точки в групата, в която са още българският Лудогорец и ПСВ Айндховен. Гостите от Украйна спечелиха след пълен обрат, осъществен в рамките на три минути през второто полувреме.

Фернандеш откри резултата за домакините, след като стражът на украинците Безотосний успя да отрази първия му удар, но той стигна първи до топката и с добавка даде аванс на Динамо 1:0.

Само за три минути след почивката обаче гостите стигнаха до пълен обрат и спечелиха трите точки. Антонов с глава изравни в 62-ата минута, засичайки центриране на Сито Риера от лявото крило. В 65-ата минута обратът стана пълен, след като Павло Кутас центрира от фаул и Франк Джа-Джедже се извиси над всички в наказателното поле, за да донесе победата с 2:1 на Черноморец (Одеса).

До края на мача домакините опитаха стихиен натиск, но той не доведе до нищо и те трябваше да приемат поражението, като бяха изпратени и с освирквания от феновете по трибуните на стадион "Максимир", който беше полупразен.

Динамо (Загреб) - Черноморец (Одеса) 1:2
1:0 - Фернандеш (43)
1:1 - Антонов (62)
1:2 - Джа Джедже (65)
ДИНАМО З: Зеленка, Шимунич, Шимунович, Иво Пинто, Рубен Лима, Адеми, Самир, Брозович (74-Бечирай), Памич (62-Хюсеинович), Фернандеш, Чоп (86-Халилович)
ЧЕРНОМОРЕЦ О: Безотосний, Бергер, Фонтанело, Минейро, Кутас, Прийомов, Ковалчук, Гай, Джа-Джедже (69-Бобко), Лео (45-Риера), Антонов (85-Самодин)