Попето най-добър за Кубан при загуба в Швейцария (видео)

Капитанът на българския национален тим Ивелин Попов бе най-добър за Кубан при гостуването на руския състав на Санкт Гален в Лига Европа. Първото полувреме показа слаб футбол, като всичко интересно пред вратата на домакините идваше от краката на Попето.

След почивката швейцарците взеха инициативата, макар в 53-ата минута Попов да бе на добра позиция на границата на наказателното поле. Българинът обра овациите на публиката при едно фирмено отиграва край тъчлинията, с което напомни за майстори на финта като Фернандо Редондо и Роналдиньо.

В 56-ата минута лоша намеса на вратаря на Кубан Александър Беленов позволи на Горан Каранович да открие резултата за Санкт Гален, а скоро след това Доринел Мунтяну странно замени Ивелин Попов с Ибрахима Балде. Домакините обаче вече не дадоха "думата" на гостите и до края заредиха опасности пред руската рамка. В 76-ата минута Марко Матис засече центриране отляво и направи 2:0 за Санкт Гален. Така победата заслужено отиде на сметката на швейцарския отбор.

Санкт Гален - Кубан (Краснодар) 2:0

1:0 - Мартич (56)
2:0 - Матис (77)