Германия тресна Италия 3:0 в контрола в Дасау (ВИДЕО)

Волейболистите от националния отбор на Германия записаха втора поредна победа над Италия в приятелска среща преди началото на европейското първенство в Полша и Дания (20 - 29 септември). Бундестимът, който е съперник на България в предварителна Група "D" на европейското пъревнство в Полша и Дания, се справи със "Скуадра адзура" с 3:0 (29:27, 25:22, 25:18) в Дасау.

Първите два гейма бяха равностойни, но в решаващата им част волейболистите на Витал Хейнен надхитриха тези на Мауро Беруто. В третата част превъзходството на домакините беше пълно и те се поздравиха с убедителна победа. Мачът продължи общо 82 минути.

Георг Гроцер заби 14 точки за успеха, а Кристиан Фром и Денис Калиберда се отчетоха с по 9 точки.

Иван Зайцев и Емануеле Бирарели реализираха по 12 точки.

България излиза срещу Германия във втория си мач от Група "D" тази събота (21 септември) в Гдиня (Полша) от 16,00 часа.

ГЕРМАНИЯ - ИТАЛИЯ 3:0 (29:27, 25:22, 25:18)
ГЕРМАНИЯ: Кристиан Фром 9, Лукаш Кампа 1, Маркус Бьоме 4, Георг Гроцер 13, Тим Брошог 7, Бьорн Хьооне 3 - Маркус Щоервалд-либеро (Денис Калиберда 9, Феликс Фишер, Фердинанд Тиле-либеро, Филип Колин 6, Себастиан Шварц 2)
Старши-треньор: Витал Хайнен
ИТАЛИЯ: Емануеле Бирарели 12, Иван Зайцев 12, Кристиан Савани 8, Матео Пиано 5, Драган Травица 3, Симоне Пароди 8 - Славаторе Росини-либеро (Лука Ветори 3, Томас Берета, Иржи Ковар 1, Даниеле Мацоне, Андреа Джови-либеро, Давиде Сайта, Филипо Ланца)
Старши-треньор: Мауро Беруто.