Вратар спря Юве в Копенхаген (видео)

Шампионът на Италия Ювентус започна с фалстарт тазгодишното си участие в Шампионската лига. Старата госпожа не успя да победи датския Копенхаген като гост в първия си мач от Група "B" и двубоят завърши 1:1. Основна заслуга за резултата имат многобройните пропуски на италианците и най-вече вратарят на домакините Йохан Виланд, който направи няколко много силни намеси, за да спаси от втори гол тима си. Автори на головете бяха Николай Йоргенсен за Копенхаген и Фабио Куалярела за Юве.

Старата госпожа стартира с трима в отбрана пред Джанлуиджи Буфон - Анджело Огбона, Леонардо Бонучи и Джорджо Клиелини. В наситената халфова линия Стефан Лихтщайнер бе вдясно, а Федерико Пелузо отляво. В центъра на полузащитата конците дърпаше Андреа Пирло, а пред него бяха Артуро Видал и Пол Погба. В нападение Фабио Куалярела и Карлос Тевес.

Домакините пък действаха в схема 4-4-2, като в атака се разчиташе на младите Николай Йоргенсен и Ади. В халфовата линия основен играч бе ветеранът Даниел Браатен.

Резултатът бе открит от домакините в 14-ата минута, когато при едно центриране от фаул топката стигна до Николай Йоргенсен в малкото наказателно поле и нападателят я прокара зад голлинията. До края на полувремето Юве можеше да изравни, но много сериозен пропуск направи Погба, който не успя да вкара от непосредствена близост с глава.

Все пак Италианците съумяха да изравнят в началото на втората част, когато Пелузо намери Куалярела в наказателното поле и нападателят не сбърка. До края на мача Ювентус направи куп пропуски, а Виланд спаси тима си от голове на Видал, Пирло, Тевес и Джовинко. Особено атрактивна бе намесата на вратаря при удара на аржентинеца. Веднъж и гредата спря италианците, след удар на Куалярела.

Така двата тима заемат второ и трето място след първите мачове, след като Реал Мадрид разби с 6:1 Галатасарай в другия мач от Група "B".

ФК КОПЕНХАГЕН - ЮВЕНТУС 1:1
1:0 Йоргенсен (14)
1:1 Куалярела (54)