Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

ЦСКА се скъса да бележи - младоци блестят с червената фланелка (видео+галерия)

ЦСКА разгроми с 6:2 Хасково в първи 1/16-финален мач от турнира за купата на България и на практика обезсмисли реванша в едноименния град. Отличен мач за червените изиграха младите Григор Долапчиев и Ивайло Чочев, които отбелязаха и по един гол. Останалите попадения бяха дело на Венци Василев, Марсиньо (2) и Мамади Сидибе. За гостите се разписаха Владислав Узунов и  Димитър Алексиев.

В тази среща, която се игра пред около 700 зрители, наставникът на армейците Стойчо Младенов реши да запази някои от своите титуляри. Емил Гъргоров и Неманя Милисавлевич останаха на пейката, а вратарят Томаш Черни бе извън групата.

Така червената атака бе водена от юношата Григор Долапчиев, а зад него действаше Мамади Сидибе. Под рамката на вратата започна Райс Мболи.

ЦСКА стартира ударно в срещата и след половин час игра вече бе решил изхода на двубоя. Червените откриха резултата още в 6-та минута, когато Венци Василев се разписа с глава след центриране на Марсиньо от корнер.

Две минути по-късно домакините можеха да вкарат втори гол. Чочев изведе по великолепен начин Долапчиев сам срещу Ивайло Василев, но талантът на червените стреля в тялото на гостуващия страж, след което топката излезе в корнер. Само 120 секунди по-късно Марсиньо центрира от фаул към непокрития Валентин Илиев, който обаче не успя да уцели добре топката с глава.

Все пак в 23-та минута ЦСКА успя да поведе с 2:0. Венци Василев нахлу отдясно в наказателното поле на гостите и бе побутнат в гърба. Реферът Таско Тасков посочи бялата точка, а от нея Марсиньо вкара второто попадение за своя отбор.

В 30-та минута червените дръпнаха с 3:0. Косоко пусна извеждащ пас към Долапчиев. Вратарят на Хасково излезе да го пресече, но изрита топката в корема на нападателя, който я догони и без проблем се разписа на празна врата.

Секунди по-късно Омар Косоко получи травма и напусна принудително терена за сметка на Антон Карачанаков.

Червените започнаха напористо и втората част, което бързо доведе до ново попадение в гостуващата врата.

Четири минути след почивката Марсиньо вкара втория си гол и четвърти в мрежата на Хасково, след като получи отличен извеждащ пас от появилия се през втората част Емил Гъргоров и останал очи в очи с Василев пусна технично топката покрай него.

В 58-та минута гостите върнаха едно попадение. Това стори Владислав Узунов, който с плътен удар от 18-19 метра по земя не остави шанс на Мболи.

ЦСКА отговори само 120 секунди по-късно, когато Мамади Сидибе вкара първия си гол в официален мач за ЦСКА, разписвайки се отблизо за 5:1. След още толкова и резервата Димитър Алексиев отбеляза за Хасково, възползвайки се от грешка на Валентин Илиев.

Крайното 6:2 за ЦСКА бе оформено в 83-та минута от младата надежда на българския футбол Ивайло Чочев. Халфът овладя опит за шут на Емил Гъргоров от фаул, майсторски финтира бранител на гостите и хладнокръвно вкара първия си гол през този сезон.

До края на двубоя Хасково можеше да направи загубата си малко по-почетна, когато след нескопосан опит да изчисти топката Менди подаде на Костадин Ничев, но футболистът на гостите стреля с глава в напречната греда.

ЦСКА - ХАСКОВО 6:2

1:0 Венци Василев 7
2:0 Марсиньо 23
3:0 Григор Долапчиев 30
4:0 Марсиньо 49
4:1 Владислав Узунов 58
5:1 Мамади Сидибе 60
5:2 Димитър Алексиев 62
6:2 Ивайло Чочев 83

ЦСКА: Мболи, Василев, Илиев, Менди, Фо-Поре, Янчев (46-Гъргоров), Чочев, Косоко (36-Карачанаков), Сидибе (63-Морейра), Марсиньо, Долапчиев

ХАСКОВО: Василев, Марем, Колев, Чанев, Ангелов (61-Алексиев), Шекеров (46-Лозев), Скерлев, Крумов (75-Ничев), Плахов, Узунов, Кръстев