Бока се доближи до първото място след победа над Расинг

Бока Хуниорс спечели с 2:0 срещу аутсдайдера в аржентинското първенство Расинг с 2:0 и събра 12 точки след края на 7-ия кръг. Плеймейкърът на тима Фернандо Гаго се завърна на терена, като преди това пропусна крушението с 0:3 миналия кръг от Олимпо и беше една от водещите фигури.

След този успех Бока се доближи на 2 точки от първото място, което се заема вече от Нюелс олд Бойс, спечелил с 2:1 срещу Олимпо. С по 13 са Сан Лоренсо, Архентинос Хуниорс и Арсенал Саранди, който завърши 1:1 с Ривър Плейт като домакин. Нюелс обърна мача с голове на ветераните Давид Трезеге и Макси Родригес, които се разписаха през второто полувреме. Иначе гостите откриха чрез Дамян Мусто в 36-ата минута.

Бока Хуниорс вкара първото попадение в 17-ата минута чрез Хуан Санчес Миньо. Нападателят подаде на Хуан Мартинес, който влезе в наказателното поле и веднага му сложи топката на главата, като за лявото крило нямаше проблем да открие от близо. Доминацията на Бока продължи и след почивката и те стигнаха закономерно до второ попадение, този път дело на Емануеле Джильоти, който получи подаване от Хесус Мендес, излезе сам срещу вратаря Себастиан Саха и го прехвърли. Расинг остана на последното 20-о място в класирането само с 2 точки, а пред тях е Олимно с 5, който постигна единствената си победа именно над Бока с 3:0.