Лас Палмас с първа победа, извадиха Делев от групата

Отборът на Лас Палмас записа първа победа в Сегунда след минимално 1:0 над Реал Хаен в среща от петия кръг, играна стадион "Гран Канария" пред 10 023 зрители. Българският нападател Спас Делев остана извън групата по неясни причини. Родното крило записа минути с националния отбор и наставникът Серхио Лобера реши да го остави извън сметките.

В деветата минута Виктор Курто удари греда за гостите. В 33-ата Масуд вкара за канарския тим, след като засече на втората греда центриране на Аранда. В 66-ата Тато изпусна да реши мача. В 71-вата Виктор Курто изпусна отново за гостите.

В друг мач от кръга Барселона "Б" надви с 2:0 Реал Мадрид "Б" след попадения на Сандро (23) и Дани Нието (26). Спортинг Хихон оглави класирането след победа с 2:0 над Депортиво Ла Коруня въпреки двете хиляди гостуващи привърженици на "Ел Молинон".

Снимка: Las Palmas