Лацио развали 10-годишна прокоба и влиза в дербито с настроение (видео)

Лацио разгроми Киево с 3:0 у дома в среща от третия кръг на Серия "А" и направи генерална репетиция за градското дерби с Рома следващата неделя. Успехът на "орлите" беше специален, защото през годините отборът от Верона се доказа като изключително неудобен за тях. Досега столичани имаха само една домакинска победа над "Летящите магаренца" и тя беше от далечната 2003 година. Оттогава насам Киево винаги си тръгваше поне с точка от "Олимпико".

Днес обаче по нищо не личеше, че футболистите на Лацио са комплексирани от негативната статистика. През първото полувреме те с лекота се справиха с опонента си, като му забиха и трите гола. Още в 7-ата минута започналият като титуляр на мястото на Ернанес Едерсон изведе Антонио Кандрева по дясното крило. Националът стреля, топката се отклони в тялото на Бощиян Сесар и залъга вратаря Кристиян Пуджони за 1:0.

В 38-ата минута неразчетено излизане на стража на Киево позволи на Луис Педро Каванда да направи 2:0 на празна врата, а в 42-ата минута Сенад Лулич реши всичко с трети гол.

Привидно всичко вече беше решено и играчите на Владимир Петкович свалиха темпото след почивката. Нещата обаче можеха да се объркат за тях, ако нападателят на Киево Алберто Палоски не беше толкова разсеян. Само той пропусна четири чисти положения, от които можеше да върне интригата. Късметът си пробваха и резервите Марсело Естигарибия и Боаду Акости, но Федерико Маркети беше на висота под рамката на домакините.

На отсрещната врата с попадение се разминаха Мирослав Клозе, Лулич и Кандрева, чийто изстрел уцели напречната греда.

Лацио даде две жертви в иначе коректния мач. Заради травми играта напуснаха защитниците Джузепе Биава и Каванда, като се очаква информация за състоянието им.

В заключителните секунди дебютни минути за "орлите" в калчото записа 18-годишният юноша на Барселона Балде Диао Кейта.

Така "небесносините" вече имат 6 точки в първенството. В четвъртък те приемат Легия (Варшава) в първата си среща от груповата фаза на Лига Европа, а три дни по-късно, от 16,00 часа, излизат срещу Рома в дербито на Вечния град.

Снимка: Getty Images/Guliver