Фиорентина стъпи накриво, Марио Гомес - и той

Отборът на Фиорентина записа първа грешна стъпка през сезона, след като днес футболистите на Винченцо Монтела направиха 1:1 на "Артемио Франки" с Каляри. Срещата се разви неблагоприятно за наставника на Виола, който бе принуден да направи серия от принудителни смени. Първо още в 29-ата минута с травма напусна Хуан Куадрадо, заменен от Хоакин. В 70-ата минута Монтела замени и него, тъй като бившият испански национал показа бледа игра по десния фланг.

Голямата беля се случи в началото на второто полувреме, когато звездата Марио Гомес се оказа на добра позиция пред вратаря Микаел Агаци, но стреля неточно. При падането обаче Агаци се стовари върху краката на германеца, който се хвана за коляното и започна да се превива от болка. Това накара трибуните да станат угрижени, а СуперМарио моментално бе заменен от новото украинско попълнение Олександър Яковенко. Настъпи известна промяна в играта на домакините, тъй като Яковенко е атакуващ халф, а не таран, какъвто е Гомес.

След като си размениха по няколко положения за гол - в 69-ата минута гредата спаси гостите, "виолетовите" откриха резултата в 71-ата минута. Малко случайно удар с глава на Джузепе Роси се отби в тялото на бранител на гостите и от чиста позиция Борха Валеро с глава прониза Агаци. Нещата отиваха към победа за Фиорентина, когато минута преди края на редовното време Виктор Ибарбо центрира добре отдясно и резервата Маурисио Пинийя с глава матира Нето. В последните секунди ветеранът Давид Писаро си изпроси червен картон за реплика към съдията, но вече нямаше време този епизод с халфа на домакините да повлияе на крайния резултат.