Аржентинско шоу при победа на Бенфика

Шампионът Порто постигна четвърта поредна победа в португалското първенство. "Драконите" не се затрудниха в домакинството си на "Жил Висенте" и спечелиха с 2:0, като запазиха пълния си актив от точки и лидерската позиция в класирането. Головете за Порто отбелязаха Фернандо Варела и Джаксън Мартинес още преди почивката.

Стартиралият неубедително Бенфика също зарадва феновете си с домакинска победа. Лисабонските "орли" надвиха Пасош де Ферейра с 3:1. И трите гола за Бенфика бяха дело на аржентински футболисти. Резултата откри Енцо Перес, а след това пъти се разписа централният защитник Есекиел Гарай (на снимката).

В класирането води Порто с 12 точки, пред Спортинг, Ещорил, Бенфика и Витория (Гимараеш) с по 7.