Марсилия се спаси от загуба в Тулуза

Отборите на Тулуза и Олимпик Марсилия завършиха наравно в мача помежду си от петия кръг на Лига 1. Двата тима направиха 1:1, след като си размениха по един гол през втората част. Първо Висам Бен Йедер откри резултата в 66-ата минута. Тогава младият нападател бе изведен на празна врата от новото попълнение на "виолетовите" Мартин Брайтуайт след комбинация с друг нов в тима Оскар Трехо. Три минути преди края на мача обаче ОМ успя да изравни. След центриране от фаул Лукас Мендес вкара с глава първия си гол за клуба и така спаси Марсилия от загуба.

Дебют за гостите направи новото попълнение Флориан Товен, който пристигна от Лил в последния ден на трансферния прозорец. Младокът обаче не впечатли и бе заменен в началото на втората част.

Така Марсилия събра десет точки в класирането и за момента се намира на трето място. Тулуза пък все още няма победа и записа трето равенство, което му отрежда предпоследното място в подреждането.